Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit bánnál meg ha a 18 évet...

Mit bánnál meg ha a 18 évet betöltött gyerekednek adnál egymillió forintot azzal, hogy bármire költhető, csak legális ügy, dolog legyen? Úgy értem mi olyan van amire költené e feltétel teljesítésével, de te mégis bánnád hogy hagytad?

Figyelt kérdés
2019. máj. 2. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármi, ami káros és/vagy haszontalan.

Pl ha elverné alkoholra, bagóra, szerencsejátékra, nőkre, stb, akkor igen elkeserednék.

2019. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előző 18 év szülői pályafutásának minden percét bánhatná, ha úgy dönt a gyerek, hogy olyanra költi amit te megbánnál
2019. máj. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elszórakozná. Ruhákra, cipőkre költené a nagy részét. Ha lány, akkor mellműtét. (de más jellegű kisebb korrekciók, pl. nagy orr, elálló fül, fogak rendbetétele rendben van, ezekkel egyet értek, bár ezt már megoldottuk volna mi, vagy fizetnénk most mi, szóval nem ebből kéne neki)

Aminek örülnék:

- gyűjt valamire és hozzáteszi ezt az összeget

- tanulásra, tanfolyamra, nyelvtanulásra fordítja

- utazásra fordítja

2019. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Az én felfogásomban a pénz egyetlen elképzelhető helye az csakis valami maradandó dologban lehet. Mint pl. lakás, bútor, banki befektetés... Családomban ismeretlen fogalom a pénz elélvezkedése. Én már a létszükséges (kiszarandó) élelmiszerekre való pénzverést is nagyon nehezen emésztem!


Ha odaadtam úgy, hogy csinál vele, amit akar, akkor csinál, amit akar, az már nem arról szól, hogy nekem tetszik-e, vagy sem... De hidd el, az én felfogásomban ugyanúgy nem tetszene, ha nyolc évig ásványvízre költené, mintha elk_rvázná első este. Meg tudja mutatni 40 év múlva, hogy mi lett abból a pénzből, vagy sem? Na ez itt a lényeg.

2019. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha autót vagy motort venne mindig aggódnék, hogy a koprsóját fizettem-e.
2019. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

(Ott kezdődik a dolog, hogy ennyi feltétellel én nem adnék a gyerekemnek 1 millió Ft-ot, csak konkrét dologra esetleg, illetve konkrét időszakra vonatkozóan, tehát hogy X időn belül egy fillért se kap, úgy gazdálkodjon ezzel az összeggel.)

A kérdésre válaszolva: ha túlárazott luxuscikkeket venne belőle, tehát amikből sokkal olcsóbban is be lehetne szerezni időtálló, minőségi darabokat, de nagyzolásból, divatmajomkodásból túlárazott idétlenségeket venne. Vagy elköltené fesztiválokra, partykra. Vagy ha naiv módon kölcsönadná valakinek nagy részét és nem kapná vissza, legrosszabb esetben ha nem is kölcsönbe adná, hanem csak úgy, mondjuk a párjának.

2019. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem adnék egy 18 évesnek csak úgy ennyi pénzt. Mondjuk nekem ennyi idősen már volt kb. ennyi félretett pénzem innen-onnan és nem vertem el. Ha akkor kaptam volna még egy milliót mellé, akkor sem költöttem volna el, mert mégis mire tudná egy 18 éves ezt értelmesen elkölteni? Elektronikai kütyükre ennyit értelmesen nem lehet elverni, utazni egyedül nem poén, az meg pláne nem, ha másnak is én fizetem. Maximum azt tudnám elképzelni, hogy ha úgy tanulok tovább / úgy állok munkába, hogy legyen értelme autót venni, akkor azt vettem volna belőle.
2019. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!