Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok szalonnát a macskának?

Adhatok szalonnát a macskának?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy disznóhúst nem ehetnek nyersen...

Ha adhatok, akkor hogy lenne a legjobb elkészíteni?


Volt egy macska aki 38 évet élt, Ő szalonnán, tojáson és brokkolin élt.


Ezért szeretném ezeket adni az én macskáimnak is, de csak havi néhányszor, rendes minőségi száraztáp mellé...


2019. jún. 26. 13:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem lesz baja, szeretni fogja.

De ha ilyen terveid vannak, vigyázz mert hízni fog és ne ilyen tescos párszáz forintos kajákat adj neki

2019. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Nincs olyan macska, ami 38 évet élt, akárhol olvastad, vagy akárki mondta.

Ne adj szalonnát a macskának, mert a szalonna zsíros és sós, a macskának meg különösen érzékeny a veséje és a mája. A tojásból is csak a sárgáját kaphatja, mert ez sem jó a veséjének.

Mondom ezt neked hosszú életű macskák tulajdonosaként, akinél eddig a csúcs 21 év volt, de a többi is 18-19 év környékén ment el.

Mondjuk azt sem tudom, hogy a brokkolit hogy akarnád vele megetetni!

2019. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A macskák simán megeszik a főt zöldségek nagyrészét, mert szeretik az ízét átlagát...

Prémium és szuperprémium tápok is tartalmaznak például áfonyát, tököt, vagy répát. Mondjuk a szupermémium tápok leginkább ilyen 1-2% körül.

Kutyánál a bebizonyított rekord 26 év macskánál 38.

A 19-20-21 év az teljesen átlagos, itthon azért alacsonyabb a macskák élettartalma áltagosan, mert itt ilyen az állattartási kultúra...

2019. jún. 26. 13:57
 4/18 A kérdező kommentje:

Az én macskám, vagyis akivel együtt felnőttem, az 18 évet élt olyan ételeken mint spáros legolcsóbb száraztáp, de főleg konzerv (80% víz), főtt tészta, fasírt, borsókonzerv és LEKVÁR... Illetve néha tejbegríz


Igen a szüleim nem túl felelősek, bár mentségükre szoljon, hogy akkoriban volt egy 300 oldalas macskás könyvünk, amiben benne volt, hogy a tészta húsgolyóval, meg a tejbegríz az jó nekik...

2019. jún. 26. 14:00
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Adhatsz neki nyugodtan, semmi baja nem lesz. Még csak el sem fog hízni, miénk naponta kap egy darabot, és szereti, nem kövér cica. Állatorvos is azt mondta hogy szép egészséges.
2019. jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%

Természetesen NEM.

És teljesen felesleges provokáló, troll kérdést kiírni.

2019. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

2# "Mondjuk azt sem tudom, hogy a brokkolit hogy akarnád vele megetetni!"


A mienk pl. hisztizett kisebb korában a spenótért, így nem elképzelhetetlen a brokkoli sem, legalábbis valamilyen nem nyers formában.

2019. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha én azt mondom, hogy ismerek egy nénit, aki 94 éves, és dohányzik, akkor holnaptól cigizni fogsz, hogy sokáig élj???


Nem a szalonna hosszabbítja meg az életét.

2019. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem provokálás céljából írtam ki a kérdést...

Az elhízastól nem tartok, mert viszonylag ritkán akarom csak neki adni, majd néha esetleg egy kicsivel kevesebb száraztápot kap, kapnak, ha azt látnám, hogy híznak.


Ha valami komolyabb baja is lehet tőle, akkor nem adok, bár nem nagyon hiszem, hogy lehetne tőle komoly baja, bajuk...

2019. jún. 26. 14:24
 10/18 A kérdező kommentje:
#8. Értem a hasonlatot, de biztos, hogy az apkalmi szalonna evést azt a dohányzáshoz kéne hasonlítani?
2019. jún. 26. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!