Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féreghajtó tablettát macskának...

Féreghajtó tablettát macskának hogyan adjátok?

Figyelt kérdés
Apróra törve, ételbe keverve nem akarja megenni, biztos érzi a keserű ízét. Rakjam egészben az ételébe vagy ne törjem túl apróra? Ti hogy etetitek meg vele? Van jobb módszer féreghajtásra pl. csepp formátum?

2019. jún. 17. 17:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én pasztát adok nekik. Gond nélkül eszik.
2019. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi levisszük dokihoz; beadja ő. Évi 3-4 alkalom nem nagy cucc, legalább látja a doki, amolyan kontrollként, hogy minden ok, illetve ha nem, akkor hamarabb kiderül. :)
2019. jún. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Paszta.
2019. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

paszta

injekciós fecskendőben lehet kapni, rajta van az egység, 1 egység 1 kilóra számítva. ezek még ízesítettek is, simán benyomod a szájába, vagy az ujjaddal a nyelvére kened, kiköpni sem tudja.de ált nem is akarják:P

2019. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

El kell rejteni, hogy ne vegye észre :-)

Kiveszek egy húskockát a konzervből, belenyomom a gyógyszert a közepébe, és a kezemből odaadom neki. Ha túl nagy a tabletta a húshoz képest, akkor 2 vagy 4 részletben adom.

2019. jún. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Valamikor én is kísérletezgettem kajába keveréssel, fecskendővel, de nem volt sikeres. Mostmár egyszerűbb módszert használunk. A lányom megmarkolja a tarkóján a macska bőrét, hátrahúzza, így kinyílik a szája, gyorsan beledugom a tbl-t összefogom a száját és így simán lenyeli. Állatorvos is így csinálta. Ez bevált.
2019. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyszer adta be állatorvos, meg egyszer én megpróbáltam...


Féreghajtó tablettát használunk. Teljesen apróra töröm, porrá. Egy kávéskanál májkrémbe keverem bele. Tényleg kávéskanálnyiba, mert a májkrémért annyira nincs odáig a macska, valamint ha ilyen pici adag az egész, akkor könnyebben megeszi. Szóval bele van keverve egy csepp májkrémbe, és ezt az ujjamról lenyalja. Ha nem sikerül teljesen elfogyasztani így, akkor volt már, hogy egyszerűen rákentem a mancsára. A macskák utálják, ha van valami a szőrükön és megmosdanak... Lenyalta az egészet... Akkor véletlen nagyobb adagot gyártottam ugyanis. A kajájába azért nem akarom belekeverni, mert biztos, hogy valami ótvar x.r íze van a féreghajtónak, és nem akarom, hogy a konzervjének az ízét elrontsam, ezért szavazok inkább a májkrémre. A tablettabeadással járó tortúra meg engem is megviselne.

Állatorvosnál láttam brosúrát, hogy kutyáknak már van ízesített féreghajtó asszem paszta. Most nem tudom, hogy macskáknak van-e. Szerintem mindenkinek az lenne az ideális.

2019. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is mindig úgy adom be ahogy az állatorvos egy nagyobb csipesz segítségével. Ahogy már leírták megfogom hátul a nyakán a grabancát és így nem tud menni sehova. Ha kicsit megemelem résnyire kinyílik a szája akkor bedugom a csipeszt és a garatra teszem a gyógyszert. Aztán elengedem és simizem a torkát lefelé nyelési ingert csinálva. Eddig mindig lenyelte.
2019. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Beteszem a szájába minél hátrébb, majd befogom a pofiját, hogy nem tudja kiköpni, és nagyon finoman fújom az orrát - erre reflexszerűen nyelni fog.
2019. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A mi cicánknak sem lehet túljárni az eszén. Annyi tablettát dobtam már ki, mert nem ette meg sehogyan, hogy végülis a torkon ledugós módszert kellett választani. (Egyébként a pasztát is utálja.) Párom megfogja a grabancánál, másik kezèvel lefogja a lábait is-mert harap-karmol, én beadom neki. Kb 3 másodperc az egész. Egyébként nem egy vérmes macska. Tündérvirágszál, együttműködő mindenben, kivéve ebben.
2019. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!