Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Törött lábú kiscicának ez...

Törött lábú kiscicának ez segíteni fog?

Figyelt kérdés

Tegnap este eltört a combcsontja a kiscicámnak.Azonnal vittem orvoshoz,aki adott neki fájdalom csillapítót és d-vitamint.Azt mondta ezt nem tudja se bekötni se megműteni.Nem ajánlotta a műtétet sem egy nagyobb rendelőben.

Nem mozoghat semmit,nehogy rosszul forrjon össze a csont.

Most nem eszik fecskendővel etettem,itatom.Kicsit sokkos állapotba került.


Vettem neki calcium csonterősítő tablettát macskáknak valót.

Adhatok neki?Ez segíteni fogja a gyógyulását?

A cica kb 6-8 hetes lehet.Nem az enyém volt egy hete dobta be valaki az udvarra,mert macska náthás volt abból már kigyógyítottam.


2019. jún. 5. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

"Azt mondta ezt nem tudja se bekötni se megműteni.Nem ajánlotta a műtétet sem egy nagyobb rendelőben."


Igen, hogyne.

2019. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most mi a gond kedves első?


Mivel falusi állatorvos egy kicsi rendelőben műtéteket egyáltalán nem végez így nem tudja megműteni és bekötni sem tudta,mert olyan helyen tört el ahol nem fér hozzá.

A nagyobb rendelőben való műtétet meg nem ajánlotta az ára miatt mert nagyon drága és lehet nem is tudnák rendbe rakni neki.

Van még kérdésed?

2019. jún. 5. 18:54
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező, nyilvánvaló, mi a gondom. Ha te valóban elvitted az állatorvoshoz azt a szerencsétlen állatot - amit erősen kétlek -, és ő közölte veled, hogy ne vidd el megműtetni mert drága, akkor légy szíves, írd le, melyik orvosról van szó, hogy megvonhassák tőle az engedélyt.
2019. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd másik orvoshoz,azt javaslom.
2019. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell műteni.

Egy ismerősöm nem vitte orvoshoz a törött lábú macskát, mert ő otthon meg tudja gyógyítani. A macska lába elkezdett üszkösödni, végül amputálni kellett.

Ezt akarod te is? Szenvedjen még? Minimum egy röntgen kellene, hogy mi is van pontosan a lábával.

2019. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor el kell vinni másik állatorvoshoz. A falusi állatorvos is ugyanúgy egyetemen tanult, én nem hiszem el, hogy minden faluban ilyen b@lfax lenne az állatorvos.


Nem fog összeforrni normálisan ha csak fekszik es se bekötve nincs se normálisan kezelve. Az más kérdés, hogy hogy a carba törik el egy kismacskának a lába...

2019. jún. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Elviszem ahhoz a dokihoz,aki műteni szokta a kutyáimat.

Majd írok mit mondott.


Egyébként úgy tőrt el,hogy megtámadta őt az egyik kutyám és dobálta ahogyan tépte.Nagy erővel csapta a betonhoz.

A kutya nem agreszív csak próblémás,mentett kutyus.

2019. jún. 6. 15:10
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Szuper gazda vagy,hogy ennek kitetted szegény kiscicát.


"A kutya nem agresszív,csak problémás". A problemás nálad a "kinyírja a macskákat" jelenti?

2019. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

"Dobálta ahogyan tépte"...remek. Egyébként a kutya nem kicsit problémás, ha már ivartalanítás helyett feleslegesen szapirítottatok, akkor legalább a nyomorult macskákra vigyáznál. Vagy az állatorvos azt mondta az ivartalanításhoz sem kell műtét?


Én nem hiszem el, hogy ennyi analfabéta orvos lenne, amennyivel itt a Gyakorin "találkozni".

2019. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Betonhoz csapta???? Akkor minimum a röntgen... Meg az ultrahang. Belső vérzése is lehet.
2019. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!