Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg fogja szokni az új házat?...

Meg fogja szokni az új házat? A vonat hangját?

Figyelt kérdés

Van egy macskám, 4 éves. Pici kora óta én neveltem, mert az anyja nem törődött vele.

Nagyon érzékeny a zajokra, nem szereti az új dolgokat, változásokat.

Ha pl nem a megszokott helyre rakom le a hátizsákomat, hanem a nappaliba, akkor megáll előtte, kinyújtja a nyakát és félve szaglássza, hogy mi lehet az/mit keres az ott.

Fél a kukás kocsitól, ha szúnyog írtás van a repülőtől is rögtön beszalad.

A fűnyírótól annyira nem retteg, meg van neki már szokva, az autóktól se, ha tisztes távolban vannak tőle...szeret a kerítés alatt kukucskáni, nézni az elhaladó forgalmat.


Most új helyre költözök. Másik városba, a vasút mellé.

Próbáltam városon belül nézni házat, de azok 3m-val drágábbak és rosszabb állapotúak.

Itt nagy a kert, 1400nm, a szomszédok csendesek, de vannak állataik (bárány, egy távolabb lakónak pedig lovak).

A vonatot leszámítva nyugis környék, szinte kihalt az utca.

Megszokná vajon az új helyet?

Attól félek nem bírná a változást és elszökne. Esetleg a vonat hangjától világgá menne.



Ha mondjuk először bezárnám a házba, és csak később engedném ki? A benti térrel "megbarátkozna", nem lenne már annyira idegen neki, és utána engedném csak ki...

Ez működne?


Most anyámnál lakunk, de nagyon eldurvult a helyzet kettőnk között. Én ide többet nem akarok visszajönni látogatóba se.

Ő amúgy elég fukar ember, biztosan nem vinné el orvoshoz, ha valami baja lenne. Ezért nem akarom itt hagyni...

Pár hónapja megharapta egy nyest a farkánál, én akkor 2 napot nem voltam itthon, csak amikor hazaértem, és felvettem, éreztem, hogy nagyon büdös a macska..

Nem tudtam mi lehet. Olyan kedvtelen is volt. Utána vettem csak észre, hogy folyt le róla valami gennyes váladék a lábamra...(gondolom véletlenül megnyomtam ahogy felvettem)

Elvittem orvoshoz, majd megkérdeztem anyámat mi történt. Ő semmit nem tudott erről, nem érezte a szagot se, pedig a szobájában aludt.

Azt, hogy nyest volt, onnan tudom hogy egyszer este kimentem a kertbe mert zajt hallottam, és láttam. 1 méterre volt előttem.

Egy másik alkalommal enni nem tudott, be volt gyulladva a torka. Szerinte akkor se kellett volna dokihoz vinni, nem volt fontos...pedig ha nem viszem el, nem gyógyult volna meg.


Ha itt maradna, nem élne sokáig szerintem.

Előadja, hogy mennyire imádja, meg minden, de ha költeni kell rá nagyobb összeget akkor már annyira nem faxxa



2019. júl. 7. 08:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszú lett xD Elnézést
2019. júl. 7. 09:00
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg
2019. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit írtál, az simán működhet.


A vonat mindig ugyan az a hang lesz, amit idővel meg fog tudni szokni.

2019. júl. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Eleve macskát úgy zsoktatunk az uj helyhez, hogy hetekig bent tartjuk, hogy ne tudjon elszökni. Illetve állatvédelmi törvényben benne van, hogy kötelesek vagyunk telken belül tartani az állatainkat. Szóval amíg nincs kiengedve, szépen meg tudod csinálni a kerítést macskabiztosra, vagy építhetsz neki egy kifutót.
2019. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet neki tovább fog tartani,de megszokja.Ha megoldható engedd,hogy nézelődjön az ablakból.Ha tudja mihez kötni a hangokat nem lesznek annyira ilyesztőek neki.Valószínű jelezni fogja,ha már kimenne,de szerintem pár napig csak rövidebb időkre engedd ki és menj vele.
2019. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 7. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!