Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica szállítása vonaton?

Cica szállítása vonaton?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimnél nyaralok. Ma találtunk egy kiscicát a kertben, elég soványka, adtunk neki enni, inni. Végigkérdeztük az összes szomszédot, senki sem tudja, hogy kié lehet, a nagyszüleim nem hajlandóak megtartani, kitennék az utcára, tehát úgy döntöttem megtartom. A probléma csak az, hogy a hazaút kb 4 óra vonattal. Spéci szállítóboxunk nincs, én nem hiszem, hogy addig tudnánk szerezni. A kérdés így adott, hogyan tudnám hazavinni az állatot úgy, hogy az szabályos legyen, és ő se szenvedjen az úton?

2017. aug. 7. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Zárd kalodába.
2017. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem előírás a box. A lényeg, zárt legyen. Pl egy kosárka, aminek a tetejére egy hálós valamit húzol.
2017. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy van valahol a közeletekbe egy Auchan vagy valamilyen nagyáruház, piac, esetleg egy állatbolt. Már 3000 forintért lehet venni normális boxot, amiben tényleg biztonságosan tudod szállítani a cicát.
2017. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: sajnos nem igazán van. A nagyszüleim egy ici-pici faluban élnek a semmi közepén. Van itt egyetlen egy állateledel bolt, holnap reggel elmegyek oda, hátha, valamint holnap után átmegyünk a szomszédos, valamivel nagyobb faluba, ott is megnézem, hátha szerencsével járok. Viszont ha nem kapnék egyik helyen sem, akkor kellene egy altermatív megoldás. A gond, hogy a nagyszüleim nagyon nem partnerek a dologban, semmiképpen sem vinnének el egy pár várossal arréb, hogy vehessek egy szállítóboxot, mert "hát minek az? ott a cipősdoboz!" :c
2017. aug. 7. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Piacokon szoktam látni kosárkészítőknél cicáknak zárt kosarakat különböző féléket.
2017. aug. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, azóta sikerült-e valami. A kosárral vigyázz. Átmenetileg nem rossz, nem arról van szó, de a zajtól esetleg megijedhet a cica, és ha nagyon kétségbeesetten próbál menekülni a kosárból ijedtében, esetleg megsínyli a fonott kosár zárja, ajtajának rögzítése. Esetleg erősítsd meg dróttal, ha végül amellett döntesz. Az enyémet először busszal vittem el az állatorvoshoz, és én hülye ráadásul a motorra ültem (busz motor fölé). Kétségbeesetten próbált szabadulni, borzasztó látvány volt. Tehát itt fontos az, hogy az a szállítóeszköz lehetőleg stabilan zárjon.

Ha még nem késtem le róla, akkor Lidl-ben és Pennyben is szokott lenni szállítókosár (hagyományos szállítóbox) kétezeregynehányszáz ft körül, nagyon jó áron, ha az esetleg van arrafelé.


A négy óra az elég sok, ezért jó lenne valami igazi szállító, ha véletlen csak kartondoboz lesz, az legyen nagyobb, és lyukakat kell rá vágni szellőzni, és a négy óra alatt muszáj leszel kinyitni, különben megfullad.

Én azt csináltam (fél óra vonatútról hoztam az én cicámat), hogy egy ketyegő órát (csörgőórát) tettem a dobozba. Ezt egy régi kutyás könyvben olvastam, hogy az anyaállat szívverésének hangjára emlékezteti a kölyköt. Bevált a dolog, rá volt gyógyulva az órára, mikor kinyitottam a dobozt. Hosszú útra tenni kellene be egy ruhát, valamint valami tálcafélét is alá, mert lehet, hogy esetleg odapisil. Valamint vízzel készüljél, hogy meg tudd itatni. Remélem, nem kapjátok ki utazáshoz a 37 fokot, amit megint ígérnek. Szabályosnak a MÁV-tól szabályos, ha nem szennyezi a vonatot, a többi utast, és nem veszélyeztet senkit. Utóbbit esetleg a cukisággal.

2017. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, sikerrel jártál?
2017. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!