Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok erről a különleg...

Mit gondoltok erről a különleges macskatápról?

Figyelt kérdés
[link]
2019. júl. 8. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó. Simán megvenném csak gyanítom 10x annyiba kerül mint amit én rászánnék :D de ha te megveheted hát vedd.
2019. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Sokallom a fehérjetartalmát, egyenes út a vesebajokhoz. :/

Amúgy tetszene.

2019. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az 57% fehérje nagyon sok!Pár év, és veseelégtelenségben hal meg a cica.
2019. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57? A húsban nincs ennyi .. Cicák amúgy is vesebajosok. Vagyis hajlamosak rá.
2019. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az előző 3 hozzászólótól kérdezem:


Miért lenne sok az 57% protein, amikor a nedvességet leszámitva (száraz eledelről beszélünk) a csirkehúsban 75%, halban 70% van?


Ti úgy gondoljátok hogy amikor egy száraz eledelben van 20% zsir 35% protein 10% hamu, 0-5% egyéb és a maradék 30% pedig szénhidrát amit ugye nem tüntetnek fel a csomagoláson az az ideális?

2019. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5, nem tudom, te hogy számolsz, de 100 g csirkemellben (az enyémek azt kapnak leggyakrabban a táp mellé, ha husizunk) cirka van 22-25g fehérje. Nekem ez nem igazán jön ki 75%ra, bár nem vagyok dietetikus...
2019. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó, hogyha kivonjuk a 70% vizet, akkor nem lesz magasabb százalékosan a fehérje tartalom?

Vagy ezt nem így kell számolni?

Én sajnos nem értek ezekhez a dolgokhoz...

2019. júl. 8. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

6,

hasraütés szerüen számolva:

a csirkemell mondjuk kb. 70%-a viz.


100 grammot ha megeszik a cicc:

~70g viz

~30g szárazanyag

ebből ugye 22-25 g protein (22/30= 73%- erre irtam a százalékot)

5-8g zsir vagy egyéb.


Ennél a tápnál ha eltekintek a 2% nedvesség tartalomtól, és 0-nak tekintem mert lusta vagyok matekozni, akkor:


Tehát ha 30 gramm táphoz hozzáadsz vagy megiszik) 70 gramm vizet akkor:

bekerül a cicába:

70g viz

30g táp

ennek az összetétel alapján ~57%-a protein, az 17 g protein.

Tehát azonos vizbevitel mellett ez a táp(57%) kevesebb g proteint tartalmaz mint a csirkemell. (nyilván hiszen a disznóhús amiböl készül eleve zsírosabb, plusz 7% kiegészitő ebben is van).


És akkor innentől nem értem a #2-#4 logikáját hogy miért is baj a fehérje tartalom, mert akkor az ő logikájuk alapján..

a. a hús, csirkemell mégrosszabb mert arányaiban több bennük a protein ehhez a táphoz képest és az szerintük rossz, szóval egy ragadozó számára nem a hús az ideális táplálék(??).

b. mondjuk egy átlag prémium száraztáp a húsra a mégalacsonyabb proteintartalmával és a 10-30% szénhidrát tartalmával mégkevésbé hasonlít, ez valahogy mégis jobb a cicának (??).

c. én nem értem ??.

2019. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!