Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühes a macskám. Elkaphatom?

Rühes a macskám. Elkaphatom?

Figyelt kérdés
Kiderült hogy rühes a macskám. Benti cica, de van udvarunk is. Foltokban kihullott a szőre az oldalán és a fejénél, meg piros foltok vannak a hasán. Kapott cseppet amit állatorvos javasolt, és kitisztítjuk a fülét rendszeresen. A doki szerint 3 hét és elmúlik. A csepp felszívódik és hat. De nekem most az lenne a kérdésem hogy ezt ember elkaphatja e? Okoz ez bármit is embernél? Nagyon félek hogy a család is megfertőződik. Esetleg valakinek volt már ilyennel kapcsolatban tapasztalata vagy bármi? Ja és van egy kutyám is, akkor egyértelműen őt is kezelni kell rüh ellen, ugye? Bocsi ha hülye kérdés, de még nem volt ilyen problémánk.
2019. júl. 9. 12:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Semmi baj. :)
2019. júl. 9. 13:51
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Többféle rüh fajta van.A macskarüh emberre nem terjed, kutyára se.Minden állatfajtának megvan a saját rüh-je.Ez egészséges immunrendszerű emberre teljesen igaz, viszont gyenge immunrendszer esetén azért nem árt ha aki kezeli a cicát, vagy simogatja kezet mos.

Nekem erről van egy jó könyvem, állatról emberre terjedő betegségek a címe.

Szóval ne félj.De véleményem szerint nem elég a csepp, gondolom egy spot-ont adott orvos.Első körben fürdetni kellett volna megfelelő szerrel.Utána rá a spot-on.

Én 40 éve tartok kutyákat, cicákat, mind mentett.Már többször került hozzám rühes cica is.Először vegyszeres fürdő, majd csepp, és semmi gond tovább.Még sose kaptam el állatoktól semmit, pedig sokféle betegséggel küzdöttem már velük.Utolsó mentett rühes cicámon 1 szál szőr nem volt, nem is tudtam milyen színű lehet, csak a vörös, ragyás,tiszta seb bőre.Így hoztam haza ölben, magamhoz fogva, 3-szor fürdettem,kenegettem, puszta kézzel, semmi bajom nem lett.

Úgy is szoktuk mondani, 1 gazdás paraziták.

2019. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2019. júl. 9. 14:28
 14/14 anonim ***** válasza:
12, csak kiegészítés, manapság már vannak olyan hatású spot-onok, amik önmagukban is hatékonyak.
2019. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!