Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatáp kimérva? Nedvestáp...

Macskatáp kimérva? Nedvestáp hústartalma mennyi legyen?

Figyelt kérdés

Van egy kis szőrgombolyagom és szeretnék neki minőségi tápot adni, láttam ma egy 8 évvel ezelőtti kérdést hogy valaki orjen tápot vett kimérve 1800/kg körül, esetleg tudja valaki hogy hol vehette?


Illetve nedvestápól mi az ami már megfelelő hústartalomnak nevezhető? 62% 65% 70% 72% 97% (mindegyik hústartalomhoz tartozik egy táp)



2019. júl. 13. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy 8 éve mennyibe került, ma már nem releváns.


Én a Falatozoo-ról rendelek, ott a legolcsóbb (vagy ha nem és más magyar boltban, webshopban olcsóbb, akkor ők is annyiért adják, csak jelezni kell). Náluk vannak mennyiségi akciók, minél többet veszel, annál olcsóbb. Nézd meg.


[link]

2019. júl. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Hústartalom minél magasabb legyen, mert az azt jelenti, hogy viszonylag "tiszta" összetevői vannak, nem szárított maradványokkal tömik. De nézd az analitikai összetevőket is: a fehérjetartalom nem egyenlő a hústartalommal! Mondjuk egy tápban 45% a fehérje, és ennek lesz X százaléka a hús (amit fent listáztál), a maradék dehidralizált fehérje, nedves esetén aprólék és egyéb, ami az összetevőkben látszik.

A fehérjetartalom ideálisan 40-45% körül van száraztápban (a túl magas arány sem jó, vesebajhoz vezethet hosszú távon!), a zsírtartalom pedig maximum 10-12%. Az ideális táp gabonamentes, de minimum cukor és adalékanyagmentes, ezutóbbiakat középkategóriától felfelé illik nyújtani.

A nedvestáp fehérjetartalma jóval alacsonyabb, hiszen a nagy része folyadék, 20-25%tól felfelé már szuper (persze itt még fontosabb, hogy nagy arányban legyen hús).


Én zooplusról vásárlok, a Greenwoods és Cosma nedvestápok magas húsrészaránnyal bírnak, rendes húsfilés tápok, azt tudom ajánlani.

2019. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen megnézem az adatokat amiket írtál és a tápokat illetve köszönöm weboldalt is.

Gabonamentes tápokt kap a cica

2019. júl. 13. 10:28
 4/4 A kérdező kommentje:

a száraztáp 44% fehérje 20% zsír ( kismacsaka)

nedves eledelek 10.5-11% fehérje 6-7% zsír és 70 feletti nedvesség ( kismacska)


és ami nekem furcsa hogy az egyik kevesebb húst tartalmazóban van a legtöbb fehérje, ez a hús milyenségétől lehet?

2019. júl. 13. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!