Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám állandóan támadja a...

A cicám állandóan támadja a kutyám, mit tehetnék? Többi lent!

Figyelt kérdés

Szóval egy 4 éves yorki kutyusról és egy 2 éves nagy ivartalanított kandúrról lenne szó.

A cicát kölyökként befogadtuk, akkor még nem volt gond. Idővel azonban elkezdett a játék durvulni, a kutyus meg félni. Mostmár konkrétan nem mer a kutya mozdulni a lakásban mert fél a macskától (aki állandóan tamadja).

Sokmindent próbáltam, de hiába.


Szeretném ha béke lenne közöttük, mert ez így nem maradhat!


Mit tehetnék? Valakinek ötlete? Gondoltam a Feliway párologtatóra is, az segítene? Vagy egyéb megoldás?


Minden választ előre is köszönök!



2019. júl. 18. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Vízipisztolyt próbáltad?
2019. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Vágd kupán a macskát mikor bántja a kutyát. Nem kell szét verni a fejét. Vagy farkánál fogva húzd le a kutyáról és morogj rá meg haragosan mondjad a nevét hogy mit csinál. Én ha már erélyesen rászólok a macskára a nevén tudja hogy róla van szó mert abba hagyja.
2019. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen próbáltam kicsit kupán vágni, de nem volt hatásos. Ha például picit meghúztam a farkát, akkor sokkal agresszívebben ment a kutyára (mintha ez tovább provokálta volna). Egyenlőre azt szoktam csinálni hogy bezárom 15 - 20percre a szobába, hogy nyugodjon le.


Ez nyilván nem megoldás, mert ettől még elképzelni nem tudom min megy a kutyus keresztül míg nem vagyok otthon. A lakás meg nem elég nagy hogy külön zárjam őket.

2019. júl. 18. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod miért/mikor támadja? Ha pl ételadás közben akkor az etetés az ok.

Melyikkel mennyit törődsz?

Lehet a macska féltékeny a kutyára,mert vele esetleg jobban/többet foglalkozol.


Valamint a cica kandúr,dominálni akar. Territoriális állat,védi ami az övé. Valamint ha esetleg a kutya még játszana vele,talán ez a felnőtt cica már nem játékos és csak idegesíti a dolog.


Mikor ivartalanítattad a cicát? Ha ivaréres után,akkor főleg a területvédelem maradt meg benne. Én azt javaslom kezd elölről az összeszoktatásd. Erre a neten sok anyag van!

2019. júl. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia :)


Az a probléma, hogy teljesen véletlenszerűen támad. Nincs rendszer benne. Az etetéssel nem szokott probléma lenni, mindegyiknek van saját helye.

A kutyus már nem próbálkozik játékkal mert fél.


Igyekszem mindkettejükkel egyenlően foglalkozni. Amikor hazaérek és az ajtóban együtt üdvözölnek mindenki ugyanannyi simit/puszit kap. Etetésnél arra is figyelek,hogy egyik nap az egyik a másik nap a másik kap "először".

Én is arra gondoltam, hogy a cica dominálni szeretne. De ezt nem tudom, hogy lehetne kezelni. Időben lett ivartalanítva.. még ez sem lehet az ok.

2019. júl. 23. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!