Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a hírekben...

Miért van az, hogy a hírekben állandóan azt szajkózzák, hogy mekkora munkaerőhiány van a kereskedelemben, de mégse veszik fel az embereket?

Figyelt kérdés
Ráadásul tökre alkalmas embereket nem vesznek fel, pláne az "ingyenmunkásokat", mivel ott van az Ifjúsági Garancia Program, ami fizeti a bért hónapokig.

2017. júl. 5. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Munkaerőhiány van, az nem azt jelenti hogy bárki jó lesz. Ezèrt sok vállalkozàs inkább lehúzza a rolót, de bárkit nem fog felvenni. Jelenleg nekem is kellene ember, 2 legalább, de olyanok jelentkeznek, akikkel inkàbb nem dolgozom együtt. Inkább dolgozom magam, igaz, napi 12-13 òra megvan simàn, de legalàbb nem idegeskedek az alkalmazottak után.
2017. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Blackunnamed válasza:
65%
Jó szakemberből van hiány. Ha nem vesznek fel valakit annak biztos meg van az oka vagy csak nem vagy szimpatikus vagy a cég is éppen leépit. Engem sem vettek fel egy olyan pozicióra ami úgy fizetett volna amiért elmentem volna dolgozni ezért csináltam magamnak egy munkahelyet ahol 10x annyit adok magamnak xd
2017. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Én sem veszek fel olyan embereket, akik csirkecomb helyett csirkeszárnyat kezdenek el csomagolni a vevőnek, plusz 10 másodperc múlva arra sem emlékeznek, hány dekát kér a vevő!
2017. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Mert napi tizenakárhány órában, sz*rért húgyért dolgoztatnák őket és nem hajlandóak normális bért ajánlani, így inkább folyamatosan keresgélnek, olyan után aki kényszerből elvállalja annyiért a sz*rt amit csinálni kell a munkáltatónak.


+ ehhez jön még, amikor a kedves munkaadó:

-nem jelent be

-külső alapján/szájíz szerint válogat

-néha még a kellő munkaeszközöket, környezetet se biztosítja

-"terhes leszel mostanság, nem?" kérdéseket nyomat

-feketén fizet

stb. stb. stb.

2017. júl. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy pont az utolsót pontozták le, pedig ő írta le az igazat:


-azért, mert még nem mindig ébredtek fel a munkáltatók, és felfuvalkodottan válogatnak: "ő nem jó, mert nő/férfi, messze lakik, nem tetszik haja " stb.


pont nemrég hirdettek meg árufeltöltői/kasszás állást egy közeli kisebb coopban, a sorban álltam, mikor 2 jól szituált 20as srác jelentkezett, term. nem kapták meg, mert ott csak nők dolgoznak, most meg a túlterhelt női dolgozóknak néha a férfi vásárlók segítenek


-a másik meg hogy éhbérért robotoló rabszolgát akarnak.


amíg munkanélküli voltam, több olyan helyen is voltam interjún próbamunkán, ahol 3-4 havonta meghirdettek felvételt. hát nem véletlenül. a körülményeket sem teremtették meg, normális bért sem akartak adni, így mindenki lelépett külföldre inkább.


szóval az ok az, h a kedves posztszoci munkáltatók még mindig azt hiszik, találnak egy balfácánt, aki majd éhbérért gályázik egy max. középfokú végzettségű proli főnöknek.

2017. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még az is benne van a pakliban, hogy leginkább diákokat vesznek fel, mert olcsóbb őket alkalmazni.
2017. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!