Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megéri ivartalaníttatni egy...

Megéri ivartalaníttatni egy kinti kandúrt?

Figyelt kérdés
5 kandúrunk van, 3 + 2-en testvérek, kb. Ugyanakkor születhettek, olyan 2018. Április-május környékén (két testvér talán május végén). Azt olvastam, hogy a kandúrokat érdemes minél előbb ivartalaníttatni, szóval ennyi idősen lenne még értelme? A legtöbb macskánk nem szelíd, viszont az egyik nagyon is az. Néha sebekkel jön haza, azt olvastam, hogyha ivartalaníttarjuk, akkor ez elkerülhető. Nem tudom megéri-e, vagy egyáltalán lehetséges-e.

2019. júl. 21. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Lehetséges, és fontos is ivartalaníttatni a kandúrokat. Nem felelős állattartás az, ha nem törődünk azzal, hogy egy nem ivartalanított, akár egy kóbor nőstényt megtermékenyít a kandúrunk, és szaporítjuk a szerencsétlen, gazdátlan kismacskák számát.
2019. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Igen, megéri. Teljesen egyet értek 1-sel, ne járulj hozzá a felesleges szaporulatokhoz.
2019. júl. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én mostani kandúr cicám kb. 2 évesen lett ivartalanítva, mert a szomszédé volt, aki elköltözött, de a macskát nem vitte magával. Addig nagyon csavargós volt, azóta egyáltalán nem csavarog, verekedni verekszik, de csak az idegen macskákat üldözi el, nem a nőstények miatt verekszik más kandúrokkal. Mindenképpen megéri az ivartalanítás és bármilyen korú macskánál lehetséges.
2019. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Naná! A környékünkön sok a kandúr. Mind "tökös", az enyémet kivéve. Ő kijárós, vagyis kénye-kedve szerint közlekedik. Télen mackó-üzemmódba kapcsol és max egy órát van kinn, nyáron viszont max egy örát benn amíg eszik meg körbeszeretget minket. Nem jár el, a legtöbb ivaros kandúrral haverkodik, sőt van egy amelyiket egyenesen beinvitálta a házba egy jó kis vacsorára :D. 4-5 kandúr rendszeres vendég nálunk a padláson, a közvetlen szomszéd macskát közösen nem bírják. Ő meg szerencsétlen bepróbálkozik mindig, még az én jámbor, mindenkivel haver maccsom is elveri. Kisebb termetű, mindig alul marad mindenkivel szemben. Fél szemére vak, cakkos mindkét füle, az orra... nem nyújt egy szép látványt. Ő már három éves, nem akarják és nem is akarták ivartalanítani, a nagy verekedések meg sok sebesülés után már nem is birják abszolút megfogni, megsimogatni, pedig kicsinek igazi ölbecica volt. Szegénynek teljesen más élete lett volna, ha golyók nélkül élhetett volna már fiatalabb korától.

Szóval mindenképp érdemes ivartalanítani a jandúrokat is. Nem csak a felesleges szaporulat elkerülése miatt, hanem mert tényleg sokkal jobb, hosszabb, egészségesebb és nyugisabb életet élhetnek a "töketlen" kandúrok.

2019. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!