Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más is teljes idegroncs lesz,...

Más is teljes idegroncs lesz, ha a kinti-benti macskát felügyelnie kell orvosi okokból?

Figyelt kérdés

Múlt évben ilyenkor lett ivartalanítva (akkor 1 éves nőstény), akkor az nagyon megviselt, egy hétig voltam vele szabin, amikor napközben kiengedtem akkor végig kint voltam vele a 35 fokban (ő élvezte...), enni sem tudtam kb mert nem akartam magára hagyni egy pillanatra sem. Eleinte tölcsér volt rajta, de az kicsi lett rá, a nagy meg túl nagy, így a cicanadrágomból vágtam neki kis ruhát, de azt is folyton tépte. Aztán mikor lejárt a szabim még varratszedésig volt 3 munkanap, és ugye senki más nem figyelt rá így amikor egyik nap hazajöttem nem volt már rajta a ruhája és az egyik varratot ki is tépte... Szerintem 5 évet öregedtem azalatt a 10 nap alatt, szörnyű volt... Ezt most muszáj volt kiírnom. Azóta rettegek, nehogy megint valamiért műteni kelljen, mert akkor mind a ketten újra megőrülünk.


Tegnap este rosszul volt nagyon, elvittem ma dokihoz, kapott kanült, és holnap estig a lábában marad.. Ízig vérig kinti macska (természetesen csak nyáron...), így most szegényt itt kell tartanom a házban még holnap estig, alomra még nem ment, pedig tuti kell neki mert már nyávogott (ismeri, ivartalanításkor is azt használta)

Ilyenkor annyira messzinek tűnik a másnap délután, hogy megőszülök. Mindig nézem h éppen nem akarja-e kitépni magából a cuccot... És ilyenkor mindig arra gondolok hogy én ezt még egyszer nem bírnám végig csinálni... És természetesen szabit kellett kivennem mert nem hagyhatom itt egyedül...

Mennyivel könnyebb lenne ez az egész egy benti macskával :(


Muszáj volt kiírnom magamból, tehát a kérdés:

Más is ennyire rosszul éli meg ezeket a dolgokat?



2019. júl. 22. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Frissen műtött macskát szigorúan tilos kiengedni, felügyeletet mellett sem.

Egyébként értem mit mondasz, de hát ezzel jár, sokszor olyan, mintha gyereked lenne. Felelősség, lemondás stb.. De jó esetben ritkán van ilyesmi.

2019. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Látod ez is olyan dolog, ami miatt nem jó, ha kijárós a macska. Egyszerűen vannak olyan szituk, amikor kezelhetetlenek. Nőstény macska ivartalanítását én bentivel is megszenvedtem, amikor komplikáció lépett fel...
2019. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicáim bentiek. Ha volt ivartalanítás akár nősténynél,akár kandúrral,idegbaj nélkül végigvittem. Mert BENT nem esik bajuk.
2019. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bent nem tudja kirágni a varratot, amíg alszol? :)
2019. júl. 22. 21:30
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy mivel kinti cicaként született anyóséknál, és 1 éves elmúlt mire saját házba költöztünk (a szomszédba), így kinti maradt, csak már mi etetjük és szeretjük.

Azért szerintem a gyerek kicsit más, ő nem biztos, hogy ki akarja rágni a varratait meg a szájával kitépni a kanült a lábából... csak szerencsétlen macska nem tudja, miért van benne :(

Egyébként az orvos meg azt mondta nekem, hogy ha felébredt rendesen, akkor már mehet ki és nem lesz semmi baja. (tényleg nem lett, pedig a földön feküdt)

2019. júl. 22. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok ezzel járnak! Persze, hogy még visel mivel egyikünknek sem jó igy. Stresszes ez mindenkinek. Hidd el neki sem könnyű, mert nem érti, hogy mi történik körülötte. De ha szereted a cicust akkor végig csinálod ezt míg tullesztek rajta mindketten. Nyilván senki sem szereti ha beteg a cicaja, de elofordulnak helyzetek. Nem vagy egyedül!

Kitartás és próbáld lazábban venni a dolgokat!:)

2019. júl. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Elhiszem,hogy aggódsz miatta,de tényleg próbáld meg egy picit lazábban venni.

Az én cicám is kinti,benti. Csak akkor jöhet be,ha van itthon valaki,éjszakára pedig általában a kerti kamrába zárjuk be.

Esetleg nem tudsz neki egy pici helyiséget biztosítani? Amikor nálunk volt ugyan ez a helyzet,akkor az alsó fürdő vált a lábadozóvá. Előtte mindent lefertőtlenítettünk és elzártunk,a zuhanykabinban lett a vackuk.(volt egy pici kandúrkánk is)Órákra magára tudtuk hagyni őket így.

2019. júl. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem szabad kiengedni a frissen műtött sebbel, mert kint elfertőződik, belemegy a kosz, ugrál, szétnyílik a seb stb.

Szigorúan bent kell tartani varratszedésig.

Bent azért nagyobb tisztaság van és nem mozog annyit, mint kint.

2019. júl. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!