Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma repültek ki a füstifecske...

Ma repültek ki a füstifecske fiókák. Nem volt túl késői ez a költés? Fel tudnak készülni a vándorlásra?

Figyelt kérdés
Vagy sokkal kisebb esélyekkel indulnak? Vagy csak én nem láttam még augusztus végi fészekelhagyást a fecskéknél?
2019. aug. 29. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelni kell őket. Lehet hogy igen, ha nem jönnek megint szúnyogírtózni a rohadt vegyszerekkel, és még augusztus utolsó napjaiban kajálni tudnak. Amennyiben látjátok, hogy vmi nem stimmel, ott maradnak, esetleg a szülők elmennek hamarabb, akkor simán át tudják őket teleltetni Hortobágyon, vagy Debrecenben. Inkább utóbbi(a kórházban 1000 madár van, nem érnek rá mindegyikkel 100%ban foglalkozni), ott van egy nagyon kedves néni, aki ezzel foglallkozik. Ha nem oké, írjatok nekem privátban, és megpróbálom elintézni. Ha jön az esős, hideg idő, és legyengülnek, akkor be kell őket fogni.

De remélhetőleg útrakelnek és sikeresen megérkeznek:)

2019. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet a válaszodért! Figyelni fogom őket, amíg csak itt vannak. Jó tudni, hogy van segítség, ha bajba kerülnek, úgyhogy most amiatt aggódom jobban, hogy elindulnak, és hamar alulmaradnak a viszontagságokkal szemben - azon pedig ki segíthet?
2019. aug. 29. 17:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát azon sajnos senki..a legnagyobb ellenségük a szélsőséges időjárás, és a rovarok megritkulása. Valamint a balkánon az orvvadászok, akik több millió madarat lőnek le évente vonulás közben.

[link]

Imádkozni lehet értük..

2019. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!