Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Keresés

Fészek - Gyakori kérdések

Keresés állatok - madarak témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
Az énekesmadarak többsége miért az egybejáratú fészkelőhelyet kedveli?

Gondolok ez alatt arra, hogy ha egyetlen bejárat van, akkor vész esetén nincs hova menekülni és beszorul a fészkelőhelyre.

4
Lehetséges, hogy az ablakomba fészkel a fecske?

Az utóbbi pár napban látom, hogy iderepülnek az ablakomhoz 2-en, viszont még nem látok semmilyen fészekszerűséget csak pár ilyen sárpöttyöt. Számíthatok arra, hogy ténylegesen oda fognak fészket rakni? A másik kérdésem, ha odafészkelnek akkor gondolom nem...

9
Papagáj költésénél ezeket miképp kell csinálni?

Ha fiókák születnek akkor Hogyha esteleg a fiókákat a szüleik etetik akkor a költőládában akkor nekik ( mármint a szülőknek) milyen ételt és milyen magokat, táplálékot és vagy vitaminokat kell biztosítani ilyenkor? Ha a fióka már készen álla a repülésre akkor azt...

5
Mi lesz a gólyafészekkel, ha elpusztul a gólya?

Egy gólya 35-39 évet él. Ha minden igaz akkor ugyan ahhoz a fészekhez térnek vissza mindig költeni. Mi lesz ha a gólya elpusztul? Másik gólya foglalja el? Vagy nem lopdossák el a fészket egymás elöl? Esetleg idő elintézi és kész?

7
A múlt évben született gólyák hova telepednek le? A szülői fészek közelébe? Vagy az ország teljesen más részébe?

Például Aszódon is van gólyafészek, és ugye oda a szülők jönnek vissza. A múlt évben született gólyák gondolom már a párjukkal jönnek. De nekik még ugye nincs fészkük. Akkor ők nulláról építenek maguknak egy teljesen új fészket?

4
Bagoly fészek elhelyezése?

Milyen magasba kell tenni a bagolynak szánt fészket?

2
Most indulnak telelőhelyükre a gólyák, mennyire valószínű hogy ugyanabba a fészekbe jönnek vissza tavasszal?

Idén napról napra nyomon követtem webkamerán keresztül egy gólyapár életét. A napokban indultak el a hosszú útra dél felé, számomra fájdalmas volt a búcsú, mert nem tudom hogy látni fogom e még őket valaha. Jó lenne ha ők jönnének vissza tavasszal a fészekbe. Ez mennyire valószínű?

3
Leszedhetem a fészket?

Tavaly nyáron fecskék költöztek be hozzánk, a terasz egyik gerendájára fészket raktak, voltak fiókák is. Aztán idén nem tértek vissza, most üres. Leszedhetem?

6
Mit csináljak a bagolyfiókával?

Valahogy lekerült a talajra a tesója mellől a 6-8 méter magasan lévő fészkükből. Olyan fejlett kismacska méretű, de még bolyhos tollazatú. Szárnyai elég nagyok már a testéhez képest. Érdekes magas, éles rövid hangon kommunikálnak egymással és az...

4
Odú kihelyezése udvaron ahol kutya is van, mennyire rossz ötlet?

Arra gondolok ha esetleg kirepülnének vagy gyakorolnak repülni, tartok tőle hogy ha a kutya pont arra van megfogja. Jelenleg nincs sehol kint odú, de a héten már találtam 3 elhunyt kisebb madarat, nem tudom mi a haláluk oka. Nem tudom hogy a kutya fogta-e meg, mert ha...

2
1 db f.rigó képes kinevelni a fészekaljat?

mert nálunk van egy f.rigó fészek, szépen cseperedtek de az utóbbi 2 napban az apamadarat már nem látni, csak az anyát, aki eddig csak a fészekben kotlott, most már neki kell kirepülni és élelmet szállítani, a fészekben 2 kicsi van, de már rendesen kitollasodtak, de...

20
Mindig is kíváncsi voltam, a "maradó" madarak hogyan vészelik át a hideget?

Nem használják a fészküket? Az csak költés idejére van?

4
Miért nem kelnek ki a pintyek?

Van egy pinty párunk. A tojó sokszor rakott már tojást, ült is rajta felváltva mindkettő, de végül nem keltek ki fiókák. Mi lehet a gond? Kalitkájuk nagyon nagy, enni és inni bőséggel kapnak, fényes helyen vannak...

5
Kis helyen tojnak a hullámos papagájok?

Van 2-2 pár hullámos papagájom. Megvannak a körülmények (pl. Fészek, meg ami kell nekik) és etetik is egymást. Még parzani nem láttam őket de szerintem valamikor fognak.

3
Molnárfecske fészke az épített környezet előtt?

Hová rakták a molnárfecskék a fészkeiket mielőtt léteztek volna épületek?A természetben még sosem láttam fészkelni,egy ideje már foglalkoztat a kérdés.

3
Nem eszik a fióka, mit tegyek?

Tegnap délután találtam egy fészekből kiesett verébfiókát, még nagyon kicsi, még szinte teljesen csupasz...Na,de a lényegre térve tegnap nagyon ügyesen evett, mindig nyitotta a csőrét,tojást és vizes lisztkukacot kapott, ma reggel is evett, de azóta nem akar, a pici...

2
Mit tegyek, ha kismadarat találtam? Mivel etessem?

Az lenne a kérdésem, hogy mivel lehet etetni egy éppen csak tokosodó fiókát? Valószínűleg valamilyen énekes madár lehet, de ez se teljesen biztos. Legyet lehet neki adni?

13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!