Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a galambfészekkel?

Mit csináljak a galambfészekkel?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk. A letakart bringám alá odafészkelt egy galamb. Mondjuk nem értem, miért októberben költ, de nem értek hozzá. Először úgy nézett ki, elhagyta a fészket, de visszajött.

Nem fogjuk elzargatni, békén hagyjuk, csak olyan kis gyengének tűnik az a fészek a hideg kövön, nem kéne alátennem valamit, vagy betenni egy dobozba?


2019. okt. 16. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:

A galambok már csak ilyenek... Talán ők építik a legsilányabb fészkeket a madarak közül, de mégis elég jól túlélnek, hisz látod mennyi galamb van!


Amondó vagyok, hogy ha nem kell a bringád, vagy a környékéről valami, akkor hagyj mindent úgy, ahogy van, és a fészket is! (Azért megjegyzem mégsem teljesen lüke ez a galamb, ha valami alá fészkelt.... Eső ellen már védve!:))


Nálunk egyik évben a cseresznyefa vékony felső ágai közé fészkelt, az is tök laza fészek volt! Akkor is már a levelek többsége lehullott, mentünk bele a novemberbe. Volt szél, eső, de ő csak fészkelt....


Már rég volt, és nem emlékszem, annyi biztos, hogy potyogott ki fiókája, de hogy végül életben maradt-e egy is nem tudom.


Szóval ha nem zavar a mindennapokban a fészek, akkor ne piszkáld! :)

2019. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Küldtem egy képet róla, a kérdésben nem engedte, mert tiltott a képfeltöltés oldal.


Mondom, nem akarom piszkálni. A 7 éves fiammal is megbeszéltem, hogy nem zargatjuk.

2019. okt. 16. 09:02
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Amikor panelban laktam, engem bizony zavart, mert egész hajnalban meg reggel ott búgtak a fészeknél, és összeszartak mindent. Levittem a ház melletti parkba a fészket, jól látható helyre. Nem hinném, hogy jót tettem ezzel, de akkor már annyira idegesített, hogy nem is érdekelt.
2019. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha még nincs benne tojás/fióka, akkor el lehet takarítani, ha megint jönnek, akkor többször, hogy megtanulják, oda nem kell fészkelni.

Madármentéssel foglalkozom, nem vagyok kegyetlen, csak ésszerű.

Tehát ha nincs benne semmi, akkor szerintem mehet. Áthelyezésre nem ragálnak, még nem láttam, hogy visszajöttek volna ilyenkor.

2019. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2 tojás van benne, ezért nem piszkáljuk.

Pár éve fészket rakott már galamb, azt tojásrakás előtt eltüntettem.

2019. okt. 17. 09:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ha sokáig nem mennek arrafelé, akkor ki fognak hűlni a tojások és nem lesz belőle semmi. Lehet hogy tapasztalatlan pár, de ez az élet rendje. Ha a fiókát hagyják ott, azt már menteni kell. Minél kevesebbet bojgatni. A téli fiókák sajnos többségükben nem élik túl..
2019. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendesen ülnek a tojásokon.

Van egy wifis kamerám, azon nézegetjük őket a fiammal. 😁

2019. okt. 18. 18:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Hm, akkor kíváncsi vagyok a fejleményekre:)

Jó nézni, ahogy létrejön és fejlődik egy élet.

Egy előző kérdező pedig galambfiókákat nevel, és folyamatosan tölt fel képeket róluk.

2019. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Két napja a tojásokat kint találtam a kövön. Lehet amikor a galamb rémülten kiugrott a fészekből, kisodorta (néha ajtót kell nyitnom szellőztetni pl, és a kettőből az egyik galamb nagyon ijedős). Amikor összeszedtem, az egyik törött volt és látszott, hogy nem él benne a fióka.

Ma otthagyták a maradék tojást, napközben többször néztem, de nem ült rajta egyik sem.

Miért csinálhatták? Esetleg érezték, hogy nem lesz belőle semmi?

2019. nov. 4. 17:37
 10/10 A kérdező kommentje:
Gondolom, ha egész nap úgy volt, akkor abból nem kel ki fióka.
2019. nov. 4. 17:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!