Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jó ez a nimfa magkeverék?

Jó ez a nimfa magkeverék?

Figyelt kérdés

[link]


Összetevők: Sárga köles 38%, vörös köles 13%, fehér köles, kanáriköles, négermag, sáfrányos szeklice, fehér cirok, vörös cirok, hántolt zab, csíkos napraforgó, hántolt tökmag, kendermag, madárberkenye, csipkebogyó, földimogyoró, galagonya gyümölcs, kukoricadara, mazsola, karotin, lucernaliszt.


2019. okt. 22. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyszer belefutottam egy zárt dobozos papagájkajába, ami penészes volt, dátum szerint még jónak kellett volna lennie, és ismert márka, azóta csak olyat veszek, amit látok a csomagolásán keresztül. Nem ismerem ezt a típust, csak hátha hasznos egy ilyen infó is.
2019. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem ismerem, de inkább ne. Egyrészt a mogyoró tiltó listás, másrészt zárt dobozban zsákbamacskát veszel. Olyan magkeveréket keress, aminél legalább egy pici részen átlátszó a csomagolás. Van, hogy a magkeverék penészes, vagy kukacos, ezt így ki tudod szűrni. Ha mégis kukacos lenne, lefagyasztással megmenthető. Bent tartott madárnál nem ajánlott a szotyi, mert hízlal, máj és vese károsodást okoz, a nimfának való magkeverékekben meg rengeteg van. Hullámosoknak valót vegyél, de ne csak köles legyen benne. A szotyit meg max jutalomfalatnak add, ha benti papagájaid vannak.
2019. okt. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már vettem ilyet, mikor kiírtam a kérdést, zacskóban van a dobozban és van kis rész, ahol be lehet látni. Napraforgó nem sok van benne, a mogyorót meg eddig kivettem, mert aznap mikor megvettem olvastam, hogy nem jó nekik. Ha véletlenül egy szem benne marad, lehet bajuk? Alaposan átnézem, de amúgy nagyon kevés volt eddig benne.

2019. okt. 26. 14:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég, ha 1 szem aszpergillózissal fertőzött mogyorót megesznek... Nem mondom, hogy mind fertőzött, meg van, amit gondosan állítanak elő, de szerintem jobb félni, mint megijedni.
2019. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!