Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vegyek a nimfának egy társat?

Vegyek a nimfának egy társat?

Figyelt kérdés
Van egy fiú nimfám már 1 éve és eléggé hozzánknött. Sokat szoktam vele foglalkozni de van amikor nem tudok és azon gondolkoztam hogy vennék neki egy társat. Egy ketrecbe tartanám, szerintetek jó ötlet és ha igen fiú vagy lány társat vegyek neki?
2019. okt. 26. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Igen, szokták ajánlani, hogy legyen párja, de nálunk is elvolt évekig egyedül. Voltak játékai, és mi is sokat foglalkoztunk vele. Tanítottuk beszélni is, de nem jött össze.:) A nevét próbáltuk vele megtanítani, minden nap mondogattuk neki, nem sikerült. Pedig amúgy okos volt, sokmindent megtanult, Oszkárnak hívták. Ha nincs annyi időd, akkor jó, ha ketten vannak. Azt sajna nem tudom, melyik nemű a jobb társ, nem olvastam utána. Mi nagyon régen tartottunk nimfát, már vagy 20 éve.
2019. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk is volt nimfánk, egy idő után találtunk neki egy párt is, sokszor kiengedtük a lakásban hogy tudjon repkedni.


DE


mai fejjel, állatbarátnénk nem vennék, és neked is azt tanácsolom, hogy kérdezd végig az állatkerteket, hogy beveszik-e, mert ott legalább van normális tere. Esetleg ha van sok pénzed, ereszd szabadon a természetes élőhelyén. Ki tudja, lehet hogy túléli.

2019. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha egészséges, akkor mindenképpen, de nem mindegy, mekkora a hely, amin osztozniuk kell.
2019. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

1. vagyok.

2-es válaszoló! Ezeket a madarakat itt tenyésztették, állatkereskedésekben árulják. Ugyanúgy elpusztulnának a természetes élőhelyükön, mint az állandó állatkerti állatok. Elég nagy luxus lenne kockáztatni elutazni csak azért, hogy 10%-ban életben maradjon. Nyilván nagyobb ketrec kell neki, esetleg röpdét építeni, de ez nem Ara papagáj, nem igényel röpdét, még ha ketten lennének, akkor sem. Egy tágas ketrecben nagyon jól érzik magukat. Mi is sokszor kiengedtük a lakásban. Az neki pont elég volt. Hosszú évekig élt velünk.

Nem értem, miért kellene megszabadulni tőle csak azért, mert nem mindig tud vele órákig foglalkozni. Ezek a madarak már itt születtek. A kisállatkereskedő se a származási helyéről szerzi be.

2019. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
A papagájok társas lények, egyedül nem tarthatók! A nimfák 30 fős csapatokban élnek az eredeti élőhelyükön. Az ember nem tudja pótolni a társat és a magány okozta depresszióba bele is pusztulhatnak! Kereskedésből tilos madarat venni, tenyésztőtől vegyél. Nem kalitka madarak, mindennapos, több órás reptetésre van szükségük. Hím-tojó párost tarts, így elkerülhetők a viták és a fiókák is megelőzhetők.
2019. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Ja és még valami. Ha megvetted a párt neki, nem szabad kapásból összerakni őket. Kell 2 hét karantén, az esetleges betegség kiderítésére. Addig ismerkedj vele, beszélj hozzá. Utána fokozatosan egyre közelebb lehet vinni a kalitkát a hímhez, végül összeengedni őket. A kalitka legalább 1m hosszú legyen.
2019. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!