Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szenegáli papagáj és Nagy...

Tani Jóska kérdése:

Szenegáli papagáj és Nagy Sándor papagáj. Mi az azonos és miben kilönböznek?

Figyelt kérdés
Szelíd Nagy Sándor papagájom van több éve. Szeretnék Szenegáli papagájt tartani. Télen szélvédett helyen pl. átteleltethető? Mennyire hangos,lármás? Stb. Minden info érdekel.

2019. nov. 9. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A szenegáli nagyon értelmes, könnyen tanítható. Mint minden papagáj faj, kizárólag párban tartható. Felkészítéssel áttelel kint is. A nagy sanyi ugye párban van?
2019. nov. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A Nagy Sanyi kezdetben egyedül vilt 15 évig. Hozzám 11 évesen került. Nem volt búskomor stb. Akkor sem, amikor hosszabb időre magára hagytam (pl nyaralás). Mindig elfoglalta magát. Volt egy csengője is, ami ilyenkor a haverja volt. Aztán költöztem, és kevesebb időm lett rá, így vettem neki egy tojót, amit már én neveltem fel. A sors iróniája, hogy 2 hete, valahogy nyitva maradt a ketrecajtó, vagy nem lett rendesen ráhúzva a tilózár, bement a kutya és elkapta... Nagyon sajnálom, mert nagyon kötődtünk egymáshoz. Így a tojó egyedül maradt. Nagyon rikácsol, hangosan egyfolytában fütyül. A körülöttem élőket nagyon zavarta. Így jó helyre költözött (tenyésztőhöz, akinek van egy árva hím Nagy Sándora). A lényeg, hogy a hím nagyon aranyos, csendes, nyugis volt, a tojó pont az ellenkezője. Ezért gondolkodtam Szenegáliban, amiről külföldi oldalakon azt olvasni, hogy sokkal csendesebb. Nem szeretnék rossz viszonyba lenni senkivel.
2019. nov. 10. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:
A nagy sanyi a kettő közötti, se túl csendes, se túl hangos. A hím beletörődött a magányba az évek alatt, azért volt csendesebb.A szenegáli csendesebb a nagy sanyinál, illetve, ha a csendesség a fő szempont, akkor szóba jöhet még a pennant, rozella, kecske, fekete sapkás és a nemes. Egyik sem hangos, mindegyik kint teleltethető és mindegyik párban tartandó.
2019. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!