Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen galambok lehetnek?

Milyen galambok lehetnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma kaptunk 14 db galambot. Elsőkörben azt mondta az illető King húsgalambok,de mikor ma elhoztuk kibökte, hogy nem teljesen fajtatiszta Kingek. Szerintem van közte sima posta galamb is 🤔


[link]


[link]


Kezdők vagyunk a témában. Mindenképp szeretnénk saját fogyasztásra késöbbiekben eladásra is szaporítani.

Ez most csak ideiglenes hely nekik, hogy megszokjanak minket meg az új környezetet.



2020. jan. 5. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Küldjél még a galambokról több képet privátban. Úgy látom hogy van ezek között keverék is.
2020. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyeneknek kéne lenniük, az állás a tartás illetve a csőrméret sok mindent elárul...

2020. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát a képeken posta biztos nincsen. A többi pedig inkább valami hubbel vagy ilyesmi, king hez nem sok közük lehet. Viszont nem biztos, hogy keverékek mert azért eléggé egyöntetű állomány, a szint kivéve, viszont nagyság, testforma, testtartás stb kb ugyanaz mindnek. De hát annyi fajta galamb van, hogy aki nem ismeri a konkrét fajtát könnyen mellé lő. Én a postát ismerem, 30 éve tartom. Olyat ott nem látok.

De benne van a pakliban, hogy tévedek és tényleg keverékek. Húsgalamb nem az én profilom.

2020. jan. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ,a mai nap folyamán fotózom őket és mutatom, illetve küldöm privátba is.

Jelenleg ez a hely most csak ideiglenes nekik, tehát átfognak kerülni nagyobb tágasabb helyre.

Nekem is az kiállásuk tűnt fel, hogy nem olyan hetyke. Nagybályám gyerekkoromban tartott King kalambot.

Ja és a fiatal galambot néztem be postagalambnak 😅

2020. jan. 7. 06:04
 5/9 A kérdező kommentje:

Én texánra és szovatira tippelek. Bár teljesen tapasztalatlanul.

Férjemnek az illető akitől hoztuk Szlovákot mondott vagy Szovatit de sajnos férjem nem értette pontosan. 🤷‍♀️

Mindenesetre ugye húsgalamb akar lenni?

2020. jan. 7. 06:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Szovátira gondolt szerintem.
2020. jan. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2020. jan. 7. 09:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a szürke, amelyiknek fekete a bögyénél, az szinte egy az egyben az én jóltáplált szirti galambomra hasonlít amit már lassan 12 éve nevelgetek háziállat házimacska helyett. :) Nagyon értelmes, okos fajta. Persze értem én, ti nem az eszéért szeretitek...
2020. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azóta voltunk már egy 2x aranyérmes king galambtenyésztőnél mert az egyik pár beteg lett. Ő segített rendbe hozni,sok jó tanácsot kaptunk.

Ő sem tudta 100% beazonosítani őket mert már annyira keverékek. De van bennük valamennyi king vonal postagalamb és még a fene tudja.

Most a meggyógyult pár leült költeni 😊

Még egyiket sem vágtuk le.

2020. febr. 8. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!