Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jól ez az étrend a papagájoknak?

Jól ez az étrend a papagájoknak?

Figyelt kérdés

Mindennap kapnak 1-2 kiskanál magavakat és ez mellé valamilyen gyümölcsöt vagy zöldséget. 3-4 naponta kapnak tojásfehérjét. Aztán heti 1-szer fürtös kölest.

szerintetek jó ez így? (papagájtartók,tenyésztők válaszát várom) köszönöm.



2020. jan. 23. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen papagájoknak ?
2020. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja azt elefelejtettem írni,bocsi. Hullámos papagájok 6 hónaposak
2020. jan. 23. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Magkeverék folyamatosan legyen előttünk, sokszor esznek, annyit, amennyire szükségük van. Ha szoba madarak, a szotyi mennyiségere kell figyelni, másképp nem híznak el, ha biztosítva van nekik a reptetés. Gyümölcs, zöldség nem muszáj naponta, ha jól tudom, nem is jó. A tojást (állati fehérje) csökkentsd, 2 hetente add maximum, sárgája is mehet nyugodtan. Ha túltolod a fehérjét, az árthat, ha elérik az ivarérett kort, akkor a tojásrakási ösztönnek kedvezel ezzel. Csökkenteni kell a nemkívánt folytonos tojásrakás miatt is, de fejlődő korban sem jó a túlzott fehérje fogyasztása. A fürtös köles meg, ha elfogy, cseréled.
2020. jan. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 23. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Èn szoktam adni nekik lereszelt sárgarépát, illetve lrreszelt főtt tojásfehérjét és sárgáját is a fent említettek mellé. Illetve szoktam adni homokot is nekik, állatkereskedésekben lehet kapni általában.
2020. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!