Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambosoktól kérdezem:...

Galambosoktól kérdezem: Milyen vékony drótra nem tud már leszállni a balkáni gerle?

Figyelt kérdés

Szeretném megoldani, hogy az erkélykorlátomra ne szálljanak le a balkáni gerlék (panelház, 6. emelet) Hamarosan házfelújítás lesz, be fogják végre hungarocelezni az erkélyközöket így a probléma jelentős része meg lesz oldva, viszont az erkélykorlát ugye értelemszerűen marad. Tüskesort semmiképpen és behálózást sem szeretnék. Az nem zavar, ha berepül a galamb, se a hangja, csak az, hogy fullba teleszarják a korláton ücsörögve...


Arra gondoltam, hogy 1,5mm2-es fekete rézkábelt kifeszítek 5cm magasságában, 1 méterenként alátámasztva. (valahogyan) Van 70-es damilom is, de azt megint nem tartom galambusnak, mert még beleakad.


A blankolatlan villanyvezetékre le tudnak szállni? Ott tud maradni? Inkább feszes, vagy inkább laza legyen? Az utcai távvezetékre simán elpöfészkednek, de az vastagabb is. Mi az a maximum vagy minimum anyagvastagság amin nem tudnak megmaradni és egyszerűen megunják a bénázást és inkább átmennek a szomszédhoz?



2020. jún. 1. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én damilt raktam fel, hamar rájön, mit ne tegyen, nem fog beleakadni.

Támasztani se kell, hadd ingjon, szakadni nem fog, rájön itt valami neki nem oké...

2020. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor a 70-es damil lesz a nyerő.

Pontosan hogyan raktad fel? Milyen magasan van a korláttól?

2020. jún. 2. 03:26
 3/5 anonim ***** válasza:

"Galambus", nagyon tetszik :)))


Nekem is a damil volt az első gondolatom. Én olyan 10 centire tenném, az szerintem már elég magas ahhoz hogy ne húzza le a súlyával (és akkor már rá is tud ülni a korlátra - feltéve ha eléggé feszes) de ne is tudjon alá szállni.

2020. jún. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kicsit összekevertem a dolgokat a zárójelben :)


Szóval, ha eléggé feszes akkor NEM húzza le a súlya annyira, hogy rá tudjon ülni a korlátra.

2020. jún. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Már csak azt kéne kitalálni, hogy a zártszelvényre milyen magasítványt tegyekés hogyan...
2020. jún. 2. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!