Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen vastagon kell a kovaföl...

Milyen vastagon kell a kovaföldet a tyúkok alá teríteni?

Figyelt kérdés
Vennénk kovaföldet tyúktetű miatt, de egy helyen találtam infót hogy 5 centi vastagon kell beszórni a helyüket, de azt sokallom. Van valakinek tapasztalata, hogy tényleg ennyi kell vagy kevesebb is jó?
2020. jún. 13. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 jó lapát homokot dobok be a baromfiudvarra (keresek egy kis mélyedést neki), majd ők elterítik, tetű egy szál se. Ha van hamu akkor azt öntök be nekik. A kovaföldről nem hallottam. Esetleg felvájok nekik egy fél négyzetméter földet ásóval, ők abban kényelmesen elfürödnek, a lényeg, hogy vagy ól ahol alszanak legyen mentes a tetűtől.
2020. jún. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez az hogy az ól nem mentes a tetűtől. A hamu, a pörzsölés, a homok és hasonló praktikák nem váltak be, konkrétan körbe röhögtek a tetvek.

Kiscsibéket szeretnénk át telepíteni egy nagyobb kalodába ami kiderült, hogy tiszta tetü az egész. Végig pörzsöltük, de jönnek elő még mindig.

2020. jún. 13. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ól tele van tetüvel akkor sztem a kovaföld fölösleges, akármire is jó. Azt bizony ki kell permetezni, én is ma terveztem végrehajtani a műveletet, a tyúkok már be se jártak egy ideje. Előző.
2020. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kovaföldet ha beszippantja a tetü ott pusztul meg. Pár hét alatt kiírt mindent.

Csak a mennyiséget nem tudjuk mennyi kellene belőle.

2020. jún. 13. 12:45
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Hát nem valószínű, hogy az összes megpusztulna, azok elbújnak az apró résekben, repedésekben meg konkrétan bárhol, azt amikor azt hiszed mind elpusztult és kitakarítod az ólat ugyanúgy visszajönnek és elszaporodnak.

Azért szokták permetezni mert azzal mindent belehet fújni és bemegy a résekbe is.

2020. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kérdésemre választ továbbra se kaptam, de azért köszi.
2020. jún. 13. 13:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó lehet rá ( is ).

Szerintem meszelés. Leszűrt kovaföldes permetezés is jó lehet. Mert a résekbe is bejut a permet. Iletve a fahamu is rémlik gyerekkori emlék. Hisz szoktak " megfürdeni a porban ".

Vastagon beszórni? kilója, aranyárba van...

2022. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!