Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájaim veszeked...

A hullámos papagájaim veszekednek/verekednek?

Figyelt kérdés

Az egyik hím a másik tojó. Nemrég vásároltam egy kisállatkereskedésből. kb. 1-2 hónapos fiókák lehetnek.


A tojó gyakran ráugrik a hím fejére, ezután a hím elmenekül. Van amikor egymás lábát csipegetik(ilyenkor arrébb totyognak), vagy éppen egymás begyét(de ezt hagyják egymásnak, nem futnak el).


Néha a tojó csak úgy az egyik lábát ráteszi a hímre, vagy a fejével nekidörgölődik a begyéhez, olyan mintha lökdösné(a hím ilyenkor arrébb megy pár lépést). Amikor nem így viselkednek, akkor általában egymás mellett ülnek, együtt esznek és közbe etetik is egymást, halkan csiripelve.


Az interneten utána olvastam de még így sem tudom eldönteni, hogy veszekednek vagy mi lehet ez (főleg hogy a tojó ráugrik a hím fejére). Azt olvastam ha egymás lábát csipegetik akkor a területüket védik, de mégse tűnik ez olyan agresszívnek. Nincs lehetőség külön választani őket, lehet ebből még baj?



2020. júl. 23. 00:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Biztos ellenkező neműek?

1-2 hónaposan még nem lehet megmondani biztosra a nemüket...

2020. júl. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a nimfák csinálták ezt, mire kiderült hogy az új példány azonos nemű. Próbálta ledominálni a másikat.
2020. júl. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: nos én nem vagyok szakértő, a kereskedésben így mondták hogy egyik ilyen másik olyan. Az egyiknek kékes a csőre feletti rész, a másiknak nem igazán lehet megmondani de valamivel világosabb.


Másodiknak: és végül mi történt?

2020. júl. 23. 08:11
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Kereskedésből sem madarat, sem kalitkát nem veszünk. Nem értenek hozzá, sem a nemüket, sem a korukat nem tudják megmondani, csak árulják az állatokat. 1 hónapos fiókát alapból nem is tudnál venni, hiszen még akkor nem önállóak.

Több dolog okozhatja:

- Azonos neműek

- Területvédő agresszió (téves, hogy csak a lábát csipkedi, meg is ölheti)

- Rossz tartási körülények, kis kalitka

- Stressz

- Élősködő

- Idegrendszeri rendellenesség

- Vitamin hiány

Kezdjük ott, hogy mekkora a kalitka?!

2020. júl. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
#2 vagyok, az új jövevénynek kerestünk egy új, szerető otthont.
2020. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
A kereskedésben nem feltétlenül értenek hozzá, érdemes legalább alap ismeretekkel menni. Simán lehetnek azonos neműek.
2020. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A kalitka 40x40x55(hossz, szélesség, magasság) szerintem kellően nagy 2 db ilyen kicsi édi madárnak.


Nagyon durva agressziót nem mutatnak, de pont ez a furcsa hogy etetik egymást meg nem veszekednek kaja felett, egymás mellett nyugisan ülnek is, boldognak tűnnek, de pont ez miatt nemtudom mire vélni azt a kis időszakot amikor azt csinálják amit fent leírtam.


Étrendjük változatos, kapnak magokat, zöldségeket, gyümölcsöt is, széklettel sincs gond.


A stressz nemtudom hogyan nyilvánul meg, de nem remegnek, nem rikácsolnak órákat csak reggel és este inkább, akkor is csak pár másodpercig. A játékot is szokták használni, mind2.

2020. júl. 23. 10:44
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nagyon nem jó a kalitka mérete! Legalább 1 méter hosszúnak kell lennie (hosszra nagyobbnak, mint magasságra), mindennapos, több órás reptetés mellett. Stresszeli őket a kis kalitka. Mivel a hullámos nagyon is agresszív területvédő, meg is ölheti a fajtársát ilyen minimális helyen. Hiába látod úgy, hogy néha jól kijönnek egymással, a stressztől bekattannak. Minél előbb vegyél egy jóval nagyobb kalitkát.
2020. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Jézusom, szerinted nagy a kalitka???

Egy ekkora kalitka csak úgy lenne megfelelő ha egész nap kint vannak a madarak és csak este zárod be őket aludni.

Ebben repülni sem tudnak, ha meg nem repülnek elsorvad az izmuk, legyengülnek és elpusztulnak.

Nagyon gyorsan vegyél egy normális méretű kalitkát vagy add oda a madarakat olyannak aki ért hozzájuk.

A stressz pont úgy nyilvánul meg, hogy agyon verik egymást.

Ezt olvasd el, különösen a kalitkára vonatkozó részt:

[link]


Inkább ki is másolom:

"A madárkalitkára alapvetően az érvényes, hogy soha nem lehet túl nagy! Végtére is minden esetben a madarak mozgásösztönének hatalmas korlátozásáról van szó. Azért, hogy ez minél csekélyebb mértékű legyen és legalább ágról ágra repülni tudjanak egy kicsit, lakóhelyüknek ajánlott minimum 1-1,5 m hosszúnak, 80 cm szélesnek és 80 cm magasnak lennie."

2020. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor jó egy ilyen kalitka, ha csak enni és aludni járnak be, amúgy állandóan szabadon lehetnek (amúgy nem helikopter, nem optimális, hogy a magassága nagyobb, mint a széle-hossza, az röpdéknél okés, kalitkáknál nem előnyös).
2020. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!