Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tépi a papagájom a tollát,...

Tépi a papagájom a tollát, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Van egy nimfa papagájom és amikor vele szoktam lenni, észre vettem, hogy tépkedi ki a tollait, a szárnya alatt látszik. Mitől lehet? Esetleg valami betegség vagy unatkozik?

2020. szept. 4. 10:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy régen volt társa, viszont ő sajnos már régen meghalt és egyedül van, viszont lesz 2 új társa még a héten, félek, hogy depressziós.
2020. szept. 4. 10:38
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, éppen a volt társa hiányzik neki, amiatt depis, de talán megoldódik a probléma, ha megérkeznek a társak.

[link]

2020. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Hiányoznak neki a társak, valószínűleg csak ennyi.
2020. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vitaminhiány is állhat a dolog mögött.
2020. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van szépia neki? Évente 2x vedlenek van hogy maguknak szedik ki. De okozhatja fényhiány vagy vitamin hiány esetleg kalcium hiány is, ezért kérdeztem a szépiát hogy van-e neki.
2020. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha a tolla fénytelen és nem olyan mint az egészséges madárnak akkor lehet valami bőrbetegsége van vagy valamilyen élősködő okozza és azért tépkedi a tollát mert így akar megszabadulni az őt kínzó dologtól. A szárnyát nem tudja vakarni. Vidd el állatorvoshoz.
2020. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fény hiány az ki zárható mivel reggeltől sötétedésig kint van a szabadban. A szépia viszont játszhat, mivel régen kapott ő is,ezt pótolni fogom, köszönöm!
2020. szept. 4. 11:39
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, hálás vagyok érte! Mindent pótolok nála és megnézi majd egy doki!
2020. szept. 4. 11:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hiánybetegség vagy pszichés. Vitaminok, minden nap friss gyümölcs, zöldség, hetente 1x kevés főtt tojás, esetleg dió (nem szabad túladagolni, májelégtelenséghez vezethet). Állatpatikából esetleg jolovit az ivóvízbe-adagolást kérdezd meg. És szépia!

Olvass utána a tartásnak, miket kaphat/nem kaphat.

A társait tartsd 2 hétig elzárva, karanténba, ha esetleg betegek, akkor az kiderüljön.

Sokszor adnak el beteg példányokat a kereskedésekből.

2020. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma azt vettem észre, hogy reggel ahogy bemegyek hozzá, és amíg vele vagyok, akkor a tollához sem nyúl. Igazából amíg eltudja foglalni magát addig nem tépi magát, szóval valószínűleg ez az unalom lesz.
2020. szept. 5. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!