Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Talaltam ma egy galambfiokat,...

Talaltam ma egy galambfiokat, szepen fejlett tollazata van, nincs torott szarnya, vagy laba. Mar a vallamon csucsul, akkora, mint a tenyerem. Nem fogadott el morzsat, magot. Ket legyet tudtam betenni a csorebe, megette. Hogy etessem, h felnoljon?

Figyelt kérdés

#etetés #Galambfioka
2020. szept. 9. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen papagàjnak való magot megeszik. Az első allateledel boltban vegyél neki.

Vizet is adj neki!

Sajnos amelyik vad madár a kezedben ül az nem jelent jót. Valószínűleg beteg ezért nem eszik és azért gyenge.

2020. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Főtt búzát adj neki(1-2 percig kell főzni csak h megpuhuljon)

Küldj képet róla h.mekkora ha nagyon kicsi akkor pépet kell neki adni. Minél hamarabb küldj képet. A főtt búza, kevés főtt tojás addig is mehet.

Lehet kínálni kukoricadarával vagy kanárimagkeverékkel(azt szeretik a legjobban)

2020. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek először is linkelj képet hogy megtudjuk tippelni a korát.


Másodszor ha tényleg komolyan veszed vidd el àllatorvoshoz,ha az túl sok akkor legalább élősködőírtít vegyél neki(Sh-Ivermectin a legjobb!).


Papagáj,kanári,pinty mixet is kaphat(viszont ha almamag van benne azt kinkell szedni). Mellé reszelt alma,tojáshéj,főtt répa...ilyesmik.


Vitaminnak a legjobb megoldás hirtelen a béres csepp de én a jolovit vitamint ajánlom,olcsó es hatékony. Ha szerencséd van akkor csak gyenge akkor hamar rendbe jön és el is engedheted.

2020. szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na oké, figyelj. Felejtsd el az előző válaszok nagyobb részét.

Először is.. A galamb legyet nem eszik. Másodszor.. Azért ül a kezedben mert még fióka és azok nem repülnek, ugrálnak stb egy bizonyos korig, hisz kiesnének a fészekből. Ami nyilván olykor úgyis elofordul. Ettől persze lehet beteg is de nem mindenképp az. Fejlettségi foka, kora meghatározó. Pépet csak 1 hetes korukig kapnak A szülőktől, de ez ha tollas akkor legalább 3 hetes vagyis pépre nincs szüksége. Ugyanúgy főtt buzara mivel a szülei sem adnak neki főtt ételt. Nem is tudom, honnan találjátok ki ezeket. A szülők ebben a korban már teljes magvakkal etetik amihez isznak vizet aztán a begyben lassan a víz hatására megpuhul a mag. De esetleg be áztathatod 15 percre aztán etesd, kicsit puhul és vizet szív magába a mag. Továbbá.. Azért nem fogadja el az eleséget mert őt még ettették, nem eszik egyedül, de erre pár nap alatt rá lehet szoktatni. Ami az élelmét illeti nagyjából bármilyen magféleség jó, legjobb ha több féle magból álló keveréket kap. Ehhez vitamin adalék nem igazán szükséges, a magvak általában elegendő vitamint tartalmaznak. Ami viszont kell az az un. emésztő.. Ami ásványi anyag kiegészítő, nézz utána. Ugyanis a csontok stb fejlődéséhez kalcium és stb szükséges ami viszont a magvakban gyéren található. Az apró kavicsok pedig a zúzó gyomorban segítik az emésztést.

Az ivermectin t tartalmazó szerek valóban jók a belső és külső élősködők ellen egyaránt és a városi galambok gyakran tele vannak velük ezért is ajánlom, de neki nagyon kevés kell, hatoanyagbol 0.1 mg kell egy galambra.

Nagyvonalakban ennyi.

2020. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ajánlottam főve, mert akkor megpuhul. Vízbe áztatva poshad hamar. Több galambot is neveltem már, elég szépek lettek és nagyok. Nem csak az első héten etetik őket begytejjel.

Ez itt Hortobágyról származik:

[link] Benne van a "pempő-recept".

Azért mondtam a pépet, mert Dr.Déri János ajánlja, onnan találtam ki. Esetleg vitatkozz róla vele.

Szoktam bele tehéntúrót is keverni, jó kálcium és fehérjeforrás.

Mikor már rendesen magokat eszik, akkor kell a grit, emésztő, pici kavicsok. Kisállatboltokban, galambászoknál érdeklődj.

2020. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat, jol van, egeszseges, minden nappal szebben repul. Zold kez ment!
2020. szept. 15. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:
De jò ennek nagyon örülök! Szuper! Köszi hogy írtad! 👍🐦
2020. szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!