Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 10 fürjünk, és elkezdték...

Van 10 fürjünk, és elkezdték bántani az egyiket. Szétválasztottuk a "bántalmazottat", amíg összeszedte magát. Most hogy tegyük vissza a többihez?

Figyelt kérdés
Szóval úgy megverték, hogy majdnem elveszítette mindkét szemét. Már azt hittem, le kell gyilkolnunk szerencsétlent, olyan rossz börben volt. De inkább szétválasztottuk, meggyógyítottuk, kb 3 hétbe telt, most bennt lakik a házban. Viszont a fürj társas madárka, kéne neki a cimbi. Megpróbáltunk betenni hozzá egyet a többi közül, de akkor az a szituáció állt elö, hogy ö kezdte el csapkodni a csörével az új fürjet. Hogy tegyük vissza a többiek közé? Amúgy amióta el van szeparálva, nem tojik. Nem tudom, hogy a túl nagy stressz miatt, amit a bántalmazás okozott, vagy a magány miatt?

2020. szept. 29. 06:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos tojó és nem kakas?

A kakasok szokták egymást ennyire gyilkolni.

Meg ha túl kicsi helyen vannak vagy nincsenek megfelelően tartva, akkor a nagy sztressz miatt bántják egymást.

Amíg fennáll az ok addig mindig bántani fogják egymást.

A visszaengedést úgy kellene, hogy előszőr külön rakd a többitől, de lássák és hallják egymást, a helyükön belül leválasztasz egy kis részt modjuk csibehálóval így nem férnek egymásmoz. Így hagyod pár hétig, hogy szokják egymást majd le lehet bontani a csibehálót.

De amíg nincs megszüntetve a bántás oka addig ez újra és újra meg fog történni.

2020. szept. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora helyen vannak?

Mindenki verte? Milyen nemű fürj verte?

2020. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akit vertek az tuti tojó, és a többi tojó verte. Nem azért vettük öket, hogy kis helyet sokat tartsunk, meg agyon kínozzuk öket, hanem azért, mert kedves kismadarak és a tojásuk nagyon egészséges. Amennyit tojnak az pont elég a kisfiamnak. Jól vannak tartva, nem ketrecben, hanem egy kis nekik való faházban, amihez van elég nagy füves udvarrész meg minden. Szóval a helyük nem kicsi. Kapnak szuper vitamint meg jó kaját, ezzel sem lehet gond. Arra gondoltam, hogy két részletben vettük öket. Elöször 5-öt, majd pár hét múlva még 5-öt. A második körben érkezök közül vertek meg egyet a már ott lévö "idösebb" tojók.
2020. szept. 29. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A trauma miatt biztos nem tojik, de remélhetőleg nem tört benne össze a tojás.

Nálam egyszer egy kakas verekedett, üldözött egy tojót, de nagyon ritkán.

Viszont a tyúkoknál ez a pecking order komoly dolog ezek szerint. Ha nincs hova meneküljön, biztos megverik mégegyszer.

Sajnos nem tudom mit lehetne tenni.

Ha teljesen felgyógyul és nyoma sem lesz rajta a sérülésnek, akkor meg lehet próbálni éjszaka betenni amikor alszanak, hogy ne napközben lássák, hogy "idegen" érkezett közéjük. Ha akkor is támadják folyamatosan, akkor sajnos el kell keríteni vagy be kell vinni a házba.

2020. szept. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Eléggé félek mert legutóbb nagyon összeverték tényleg. Majdnem belepusztult. Ès mi lenne, ha inkább hozzá szoktatnánk be egy másik tojót úgy, hogy éjjel tesszük be? Nagyon sajnálom, hogy magányos.
2020. szept. 29. 21:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is jó lehet. Valamelyik kisebb testűt, aki a csapatban alacsonyabb "rangot" tölt be.

Mikor a fürjem párja elpusztult, majdnem belehalt, de utána napi több órát foglalkoztam vele, hordozgattam magammal autóval, nagyon-nagyon szelíd volt, de az meg nagyon ideőigényes.

2020. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!