Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol tudok Kakadut vásárolni?

Hol tudok Kakadut vásárolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan tudnék Kakadut vásárolni lehetőleg Csongrád megyében? Egyetlen hírdetést nem találtam, de minden álmunk lenne egy kakadu.

2020. nov. 17. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ikakadut ajánlom, esetleg vácon a kakadu store-t.
2020. nov. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőnél. De kérlek, nagyon alaposan tájékozódj. Fajtától függően 50-60 évig is élhetnek, és ha nem vagy nagyon profi a nevelésükben, könnyen a fejedre nőnek. Erősek, tehát képesek kárt tenni bármiben. Benned is. Első madárnak semmiképpen nem ajánlom.


Egy nagy papagájt nem tarthatsz bezárva, mert a mozgásigénye hatalmas, viszont hasonlóak egy kisgyerekhez. Hangoskodnak, nem fogadnak szót, pakolnak, rombolnak, koszolnak, és még többet hangoskodnak. Csak hogy ők nem nőnek fel soha. Nem lesznek szobatiszták, nem tanulnak meg beszélni és nem lesznek kevésbé hangosak, fárasztóak 10-20-30 év után sem. És mivel TB-jük sincs, egy állatorvosi látogatás alsó hangon több tízezer forint.


Egy kakadu alapjaiban változtatja meg a gazdája életét, ha addig nem tartott nagyobb madarakat. Napi több óra elfoglaltság minden nap, télen, nyáron, hétvégén, évtizedekig! Soha nem lesz körülötte tisztaság, legfeljebb kevesebb kosz. Ha közvetlen szomszédaid vannak, felejtsd el. Egy ilyen madár nem való lakásba egyedüli tartásra, mert szinte garantált, hogy valamilyen egészségügyi vagy viselkedési problémája lesz. Öncsonkítás, vég nélküli ordítás, gyulladások, evészavar, agresszió, stb. Vagy a gatyád fog rámenni, vagy az idgeid.


Nem bántani akarlak, de tartottam papagájokat. Ismerem és imádom őket. Ennek tudatában mondom, hogy nagyon alaposan tájékozódj, mert a kérdésből ítélve eddig nem tetted meg.

2020. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Többféle madarunk volt már, most adta meg Isten azt a lehetőséget hogy saját kertesházba költözhessünk, és egy mozgásignnyel rendelkező madarat is tarthasunk. Egy Kakadut meg mindig is szerettünk volna. Nem hirtelen döntés, már első madárnak imdátuk volna, de akkor egy nimfapapagájjal beértük, mivel csak egy albérletbe éltünk. Most talán eljött az idő, hogy valóra válthassuk álmainkat.
2020. nov. 17. 16:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egy Kakadut meg mindig is szerettünk volna."

Sem papagájt, sem kakadut nem tartunk egyedül! Társas állatok, pár nélkül 0-24 figyelmet és törődést kell kapniuk, különben tolltépősek lesznek, öncsonkításra képesek, és végül bele halnak a magányba. Tehát mindenképp kell mellé pár! Nagyon sokáig élnek, drágák is (az áruk kb 150 ezerTŐL indul, fajtól függően) iszonyat hangosak, engedély köteles a tartásuk és nem elég nekik egy pici röpde. Ha gondolod, írj rám, ajánlok egy Fb csoportot, ahol találsz. Viszont leszögezem, nem gyerekjáték, és csak akkor adnak el neked kakadut, ha valóban alkalmasak vagytok mindenféle értelemben a tartására.

2020. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozok az előzőhöz, ott bukik a mutatvány, hogy csak egyet akarsz. Persze nem olcsó madár, néha szoktam látni jófogáson, 600-700 ezertől kezdődnek, de ez nem lehet mentség arra, hogy egyedül tartod és rosszul érzi magát. Értem én, hogy egy álom meg minden, nekem is néha fáj érte a szívem, de reálisan hozzáállva tudom, hogy nem tudnék neki(k) elég helyet és törődést biztosítani.

Esetleg vannak kisebb, olcsóbb fajok, amik talán kevesebb tapasztalatot igényelnek, kis-/nagysándor papagáj elég közkedvelt és biztosan előbb találsz egy párt mint kakaduból.

Őszinte leszek, eddig nem az jött le hogy túl sok tapasztalatod van madártartással, ne haragudj.

2020. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kereskedőnél , illetve tenyésztőnél
2020. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Kakdut akarnak és kész. Egyet, mert akkor az "jobban megszelídül".

Remélem nincs munkahelyük, mert ha nincs társa, akkor kb. egész nap vele kell foglalkozni.

Egyúttal ajánljatok állatorvost is nekik, azt csak Pest megyében tudok, meg valakit, aki örökbefogad egy félig-meddig kezelhetetlen kakadut..

Azért mert valami CUKI a videókon, még nem tartunk! A fene essen bele az internetbe, hogy annyi állat kell szenvedjen!

Tartsunk hóbaglyot, tartsunk hollót, tartsunk jákópapagájt, tukánt, majmot, kisoroszlánt, kissárkányt!

Nekem is voltak papagájaim, kanárik, zebrapintyek, törpefürjek, galambok, 0 éves koromtól 20 éves koromig, mert a szüleim vették eleinte.

Aztán ahogy benőtt a fejem lágya, rájöttem, hogy az állatoknak NEM JÓ fogságban. Azóta csak akkor van nálam állat/madár, ha éppen egy sérültet találtam vagy fiókát nevelek, akit aztán elvadítok és elengedek. Nem veszek állatokat, nem támogatom ezt az ipart.

Belegondolt már valaki? Kiszakítani egy trópusi erdőből egy exotikus madarat és egy földhözragadt panellakó lakásába vinni akinek fogalma sincs róla, tárgyként kezeli.

Igen, tudom, hogy nem a trópusi erdőből veszik meg, hanem a tenyésztő kereskedik velük.

De valahogy fel kéne fogni: az állatnak nem jó!

1000-ből 1 tud elfogadható körülményeket biztosítani, egyes állatkerteknek sem sikerül.

2020. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha felkavartam a kedélyeket a 'tudatlanságommal'. Több papagájunk volt, és mindegyik remekül érezte megát nálunk. Sajnos mindegyiket úgy 'örököltük', magányosan érlezett az összes. Szegény nimfánk amikor társat kapott maga mellé nem csak nem örült neki, hanem amikor a nőstény elpusztult a hím kivirult. De amikor azt mondtam hogy egy mindig is az álmunk volt, nem akartam arra utalni, hogy nem lehetnének párban. Valóban, Kakaduval még nem volt dolgunk, és köszönöm az értékes válaszokat, mindegyik a latba kerül a döntés meghozatalakor. De nem csak a "cukisága" miatt szeretnénk annyira. Gyereket se azért vállal az ember, mert 'jajj de cuki'. Célunk hogy boldog legyen az állat
2020. nov. 18. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!