Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség! A papagájom sanyarga...

Segítség! A papagájom sanyargatja magát! Mit tudok ellene tenni még?

Figyelt kérdés
Van egy Fischer törpepapagájom, amit 2 évig tartottam egyedül. Egy szomszédos ketrecben pintyeket tartottam és azt vettem észre elvolt velük. Igen ám, de pár hete elpusztultak végelgyengülésben a pintyeim és azóta egyedül maradt. Ekkor kezdődtek intenzíven a bajok. Van neki egy csengős játéka, amihez nagyon kötődik. (Tudom ez az én hibám, ha tudtam volna hogy párt kell vennem hozzá, nyilván másként gondolkodom a vételén, ezért kérlek engem, mint kezdő papagájtartót ne vessetek meg!) Azt vettem észre, hogy bújik a játékhoz és hogy elkezdett neki gurrogó hangot adni, illetve szárnyát emelgetve táncolni (gondolom ez a párzás előtti tánc) A kis csengőt mindig végig guritgatta a hátán, ezért nem gondoltam semmi rosszra. Csakhogy amióta a pintyek elpusztultak elkezdte intenzíven sanyargatni magát. A hátán és a szárnya tövében a bőrt elkezdte csipkedni. Hogy ne fertőzödjön el, lefújtuk az erre a célt szolgáló fertőtlenitővel és azóta nem nyúl a sebhez. Viszont feltűnt nekem, hogy amikor adja azt a fura gurrogó hangot előtte a csengővel szórakozik és csak utána kezdi el a csipkedést. Vettem mellé egy társat de még nem mertem összeengedni őket a szokatás miatt de vele viszont jól elvan, beszélgetnek egymással és eszébe nem jutott, hogy bántsa magát. Viszont este mikor mindenki alszik meghallottam megint a csengőt és hogy piszkálja a tollait, akkor vettem észre mit csinál, ezért kivettem a játékot. Szerintetek jól tettem, hogy elvettem tőle? Ennek az oka a magány? Mit tudtok javasolni a probléma megoldásában? Kérlek, segítsetek!

2020. nov. 22. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, kéne neki társ.
2020. nov. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még te magad is tudod, hogy társ kell neki.
2020. nov. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Mielőtt állatot veszel magadhoz, illik utána olvasni a tartásnak, igényeinek. Nem vagy kezdő, 2 év alatt megtehetted volna, hogy utána nézel, vagy legalább a legalapabb dolgot tudd a fajról, hogy kötelező párban tartani. Nem bántani akarlak, szó sincs róla. De ebből kiindulva esélyes, hogy a kalitka mérete sem megfelelő, ami újabb problémákat fog szülni. Alap esetben nem egy játékot kellett volna párjának tartania, hanem téged. Mivel nem téged választott, 2 dolog lehetséges. 1. Nem röpteted, pici kalitkában tartod. Mindennapos, több órás reptetésre van szüksége, különben elsorvadnak az izmai, legyengül az immunrendszere és elpusztul. 2. Ha ki is engedted, szinte semmit sem foglalkoztál vele, halálra unta magát, nem szelidítetted meg. Ha pici a kalitka, az új madárral sem biztos, hogy jól kijön majd. Területvédelem, illetve a rossz tartási körülmények miatt, ki is nyírhatják egymást. A csengős játékok viselkedésbeli problémákhoz vezethetnek. Alapból kerülni kell az ilyen vackokat. Jól tetted, hogy kivetted. Légyszíves olvasgass a témában, ha van kérdésed, én is szívesen segítek.
2020. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából le is írtad a választ.
2020. nov. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!