Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ékes fűpapagáj?

Ékes fűpapagáj?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja került hozzám egy ékes fűpapagáj. Nem annyira fiatal már a gyűrűje alapján, de pontosan nem tudom, nem sikerült elolvasnom. A koronavírusnak hála elég sokat vagyok itthon vele, de valahogy nem sikerül megszoknia engem. Ha benyúlok a kalitkába pl vízcsere miatt, hátrál, fél, ha kint van, picit bátrabb, de akkor sem díjjazza túlzottan a közeledésem. Néha próbál odarepülni hozzám, főleg, ha látja, hogy más papagáj is ül a vállamon. Egyszer elfogadott gyümölcsöt a kezemből, de azóta ismét tartózkodó és félénk lett. Ettől eltekintve teljesen jól elvan, egész sokat csicsereg, barátkozik a másik papagájjal, repked a szobában. Van bármi esély rá, hogy sikerül legalább annyira megszelidítenem, hogy ne féljen a kezemtől, esetleg fel is lépjen rá? Próbáltam utánaolvasni a témának, bármit találni a fajtája személyiségéről általánosságban, sem az interneten nem találtam igazán hasznos infót (vagy ha igen, azok ellentmondásosak voltak), sem attól nem sikerült megtudnom semmit, akitől vettem. Ha valakinek van bármi ötlete, mivel sikerülne picit közelebb kerülni hozzá, illetve bármi egyéb tanácsa,

esetleg hasznos infója az ékesek tartása felől, mindent szívesen fogadok. Előre is köszi! :)



2020. nov. 22. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kecskepapagájjal vagyok ugyanígy. Párja haverkodik, de rajta lárszik, hogy jönne, de nem mer.


Lehet érhette valami nagyon negatív élmény, -megkergethette az előző gazdája pl- ami miatt jóval-jóval több időre lenne szüksége.

2020. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehetséges. Meg gondolom azt se tesz jót, hogy minden nap halálra rémül a kalitka takarításkor :/

Köszi a gyors választ! :)

2020. nov. 22. 17:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ékes nem éppen szobamadárnak való, inkább kinti nagy röpdés, mert nem feltétlen lesz szelíd. Egyébként teljesen madárfüggő és minél fiatalabb, annál könnyebben szelidül. Adj neki időt, az 1 hónap semmi, akár fél vagy 1 évbe is bele telhet. Próbálkozz a szelidítéssel, folyamatosan. Az ékes is, mint az összes papagáj, minimum párban tartandó, úgyhogy mikor arra kerül a sor, keress kézszelíd (nem kézzel nevelt!) madarat mellé.
2020. nov. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!