Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen harkály lehet?

Milyen harkály lehet?

Figyelt kérdés

A nézegetett képek alapján leginkább a 'Nagy fakopáncs'-ra hasonlít, de piros sapka nélkül, vagyis ott is fekete, a farok alatti piros foltot sem vettem ki rajta, ám az is lehet, hogy csak takarásban volt.

Fenyőfa törzsén kopácsolt egy darabig, majd ráröpült az etető tálcájára, belecsippentett és visszaszállt a fára, ahol előzőleg volt. Aztán ezt ismételgette jó párszor.



2020. dec. 11. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tojó, azért más a színezete.
2020. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nyertél, valóban, a tojónak nincs piros sipkája, csak a farka alatt van halovány piros folt.


[link]

2020. dec. 11. 16:37
 3/9 A kérdező kommentje:
'Renonsz', a mérete nem stimmel, azt írják 22-23 cm, az általam látott pedig ennél jóval kisebb, kb seregély nagyságú.
2020. dec. 11. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Kis fakopáncs?
2020. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem, idei költésből származó fióka lesz... Talán ezért is hiányzik a piros foltja a farok alatt???
2020. dec. 11. 17:27
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 Nem, minden stimmel a #2 link képei szerint, csak a méret nem, vagy pedig pocsékul saccolok.

Megnéztem, a 'Kis fakopáncs' mintázata eltérő, a 'Közép fakopáncs' meg piros sipkás és alig kisebb (20-22 cm), a hasa meg foltos.

2020. dec. 11. 17:38
 7/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem a 'Seregély' méretét, 19-23 cm, akkor az én szemmértékemmel van baj...


Köszönöm a segítséget!

2020. dec. 11. 18:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2020. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma reggel megint itt volt, nincs nyakörve, tehát nem 'Nagy fakopáncs', hanem valószínűleg 'Balkáni fakopáncs'. Óne piros folt továbbra is, farok alatt sem láttam pirosat...


https://www.youtube.com/watch?v=8OFgHYZ2iWw


Konyec!!! :)))

2020. dec. 12. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!