Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj párom tépi...

Hullámos papagáj párom tépi egymást, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy hím és egy nőstény hullámosom, nagyjából 3 éve vannak nálam, de mivel iskolába járok, nem volt rájuk annyira sok időm és türelmem, nem sikerült őket kézhez szoktatni... Emiatt a kalitkából sem engedtük még ki őket, mert ha ki is nyitottam az ajtaját, mindig féltek annyira, hogy ne jöjjenek ki (egyszer nagyobb kalitkába is akartuk őket tenni, megpróbáltuk hogy átmennek-e de végül anyukám tette át őket úgy, hogy megfogta...)


Általánosan nem szokott gond lenni körülöttük. Habár a hím eteti a tojót meg udvarol neki, sokszor veszekednek is és sosem voltam benne biztos, hogy összeillenek-e, kedvelik-e egymást vagy csak nem tehetnek róla, hogy pont ők maradtak egymásnak társaságként. Egy idő után a hím azt is elkezdte, hogy a tojó mögé mászik és megcsipkedi a faroktollainál, mire a tojó valami furcsa magas hangot ad ki amit semmikor máskor nem szokott, aztán végül elfordul vagy odacsíp neki.


Nagyjából 2 hete viszont észrevettem, hogy a hím egyre durvábban tépi a tojót, ráadásul a kitépett tollait meg is ette. Ezen megijedve előszedtem a régi kalitkát és elkülönítettük őket... Azt hallottam, hogy egymás tépése jelezheti azt, hogy szaporodni szeretnének csak nincsen fészkük.

Megmondom őszíntén tartok a dologtól, hogy összeeresszem őket, és tegyek be fészkelőhelyet, még ha ez meg is oldja a gondot, mert mivel nem is vagyok a bizalmukban és szerintem fiatalok is, félek hogy gondok lennének a fészkeléssel és nem tudnék mit csinálni. Olvastam pár dolgot a neten amit találtam ezzel kapcsolatban, egyesek kissé megrémítettek, nem tudom mit kellene tennem, hogy jó legyen nekik. Most egymás mellett vannak két külön kalitkában, de mindig próbálnak egymáshoz közeledni, ha nem sikerül egy idő után hisztiznek, nem maradhatnak már sokáig így.


Mit tudnátok javasolni? Előre is köszönök minden segítséget!



2020. dec. 14. 02:48
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj, hogy üzleti szempontból leszarják, hogy a papagájnak mik az igényei.

Nem egy lakás a természetes élőhelyük.

Ha valaki ezt megmeri mondani, még ezeknek az ostoba embereknek áll feljebb.


Nem rád gondolok kérdező, mert benned ott a szándék, hogy elviselhetőbbé tedd az életüket.


Menj be madarasa boltba vagy egyesülethez vagy állatorvoshoz. Ők biztosan, szakmailag megalapozottan tudnak segítséget nyújtani.

2020. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted pontosan hogy gondok lennének a fészkeléssel?
2020. dec. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell odút feltenni, alapból nem kell szaporítani, a fiókák megelőzhetők. Nem az a gond.

Mekkora kalitkában vannak?

Milyen és mennyi játék van bent nekik?

Gyümölcsöt, zöldséget, vitamint, szépiát kapnak?

2020. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jol ertem, 3 ev alatt meg soha nem engedtetek ki oket? Egy kalitkaban vannak es kesz? Ez igy nem jo.
2020. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A tollait megeheti, mert pl.hiánybetegségei vannak, kálcium, ásványi anyagok, vitaminhiány..

Ha képesek vagytok 3 évig kalitkában tartani két madarat, akkor el tudom képzelni, hogy legfeljebb magot és vizet kapnak, ha el nem felejti valaki azt is..

Ezért vagyok kvára dühös a kereskedésekre, állattartókra, bárki megvehet bármit, ha ki tudja fizetni. Senkit nem érdekel, hogy hova kerülnek a madarak.

Mindenképpen ki kell őket engedni. Nekem sem volt szelíd a hullámos-párom, de minden nap kint voltak több órát.

Szépiát kell nekik venni, állatparikában érdeklődj utána milyen vitamint vehetsz nekik. Azonkívül zöldséget (saláta-FRISS, MEGMOSVA, reszelt répa), gyümölcsöt (alma, banán, dinnye, olvass utána), havonta 2-3x reszelt főtt tojást. Minden FRISS legyen, NE ÚGY ám, hogy jaa, van szeptemberben lejárt tojás, nem baj, jó lesz az nekik.

Azonkívül odafigyelést is igényelnek.

Gyereket majd inkább ne vállalj.

2020. dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden hormonális dolgot meg kell szüntetni. Nem simogatni a testüket, ne legyen bent fészek vagy odu, napi 12 óra sötét kell és csend,hogy rendre álljanak.

Nagy kalitka kell nekik, ami úgy van berendezve,hogy tudják mozgatni a szárnyakat, anélkül,hogy beütnék.

2020. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!