Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madáretetőbe lehet rakni...

Benyovszky Oszkár kérdése:

A madáretetőbe lehet rakni napraforgó helyett búzát vagy tritikálét?

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 21:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10-es, te nő vagy, csak nem érzékenyen érintett hogy a kritika?


A 9-es nem a galambokra gondolt elsősorban hanem a gerlékre.

A galambok nem lesznek attól okosak hogy szemetet esznek.

A patkány meg hogy jön a postához, teljesen összefüggéstelen és logikátlan a gondolatmeneted.

A madaraktól nem azért nem kapunk betegségeket mert nem emlősök hanem mert nem állunk velük full kontaktban, legalábbis a gerlékkel és galambokkal. Az ilyen vadak rengeteg betegséget terjesztenek.

2021. febr. 3. 20:46
 12/20 anonim ***** válasza:

Akkor nem azt kell írni, hogy galamb, hanem azt, hogy gerle. It's that simple. De ha ezt a finom sugallatot kitaláltad, akkor nem tudom, miért olyan nehéz azt az összefüggést megérteni például, hogy postagalamb volt (emiatt is háziasították), postapatkányról viszont nem tudok.

A XX. sz. elején már nem volt akkora szükség rájuk, baromfifarmok létesültek, szélnek eresztették őket, a leszármazottjaikkal van tele a város-részben.

Nem attól okosak, hogy szemetet esznek, attól csak az egészségük károsodik. Hanem fordítva: feltalálják magukat az emberi világban, kukáznak, vonatra szállnak (lást UK). De könyörgöm, mi vagyok én itt, a tanítónénid, folyamatosan szövegértést kell magyaráznom?

Igen, nő vagyok, 45 kg, nem vettem magamra a kritikát.

Kérlek sorolj fel 3 darab madarak által terjesztett zoonózist!

Ide:

2021. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Govardhan válasza:
100%

"Kérlek sorolj fel 3 darab madarak által terjesztett zoonózist!"


Galamb által terjesztett zoonózis pl.

1 - psittacosis

2 - tuberculosis

3 - galambász tüdő



Nyertem?

2021. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

1,2 stimmel, bár kicsit tágan fogalmazol (2), mert így a köznép azon fog sivalkodni, hogy a galambok terjesztik a tuberkulózist.

Az igazság az, hogy ez egy baktérium, mycobacterium avium, ami ott van a porban, vízben, belélegzed, nem lesz tőle semmi bajod, csak ha immungyenge a szervezeted, vagy túl nagy adagban ér-baromfifarmon be nem tartva a higiéniai szabályokat.

A 3. egy allergia, ami kialakulhat penészgombára, vegyi anyagokra, akár kávéporra, és igen, madarakra is, hypersensitive pneumonitis a neve, elég ritka betegség.

Parancsolj: [link]

Hasonlítsd össze például a macskával: [link]

Szóval olyan szinten nyertél, hogy legalább nem csak azt szajkózod, hogy betegséget terjesztenek, hanem fel tudsz sorolni kettőt.

De attól még ez nem tudás. A nép jellemzője, hogy hall valamit, a blikk cikket ír róla, elterjed egy általános nézet, hogy a madarak miatt van tuberkulózis a világon, még Chopin is meghalt miattuk, írtsuk ki őket!!! Így működik a tömeg, ezt rühellem nagyon.

2021. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerinted a kérdezőnek mennyi konkrét információt tartalmaz az a mondat a fejében, hogy "Az ilyen vadak rengeteg betegséget terjesztenek" ?

Mert ezt mondta az anyukája, a szomszédnéni, keresztmama, de valószínüleg ők is hallották valahonnan, indokolni, ismerni nem fogja egyik sem.

Én sem vagyok állatorvos, hanem zenész, de kedvelem az állatokat, foglalkoztam velük, nem állítok olyan dolgokat, amikről fogalmam sincs és nem tudom alátámasztani.

2021. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Govardhan válasza:

#14 Madarak által terjesztett zoonózist kértek. Nem azt, hogy gyakori legyen, meg hogy baktériumos meg egyebek.

"és igen, madarakra is," ez a lényeg, mert ez volt a kérdés!

A galambok terjesztik a tuberkulózist. Ez tény. Azt nem állítottam, hogy a galambok miatt van tuberkulózis a világban. Csak a te rossz indulatú személyiséged feltételezéseit meg hagyjuk.

2021. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

:) Ez egyre jobb.

A vadmadarak és bármilyen vadállat nagyon sok parazitát tartalmaz, fenn áll még a veszélye a veszettségnek és lehetne még sorolni, nem feltétlenül gyerekkoromban mondták és csak onnan merítek ötletet. Ajánlom mindenki figyelmébe a Csendes szörnyetegek c. sorozatot. Meg fogtok lepődni mi minden van a világban a tüdőbajon kívül.

Szerintem meg nagyon is magadra vetted ezt az egészet különben nem veséznéd ki részletről részletre a témát.

Postapatkány? Miről beszélsz? Össze vissza kavarod a kakát, nincs logika legfeljebb női logika, de az nem logika hanem valami más. Olvasd már vissza miket írsz.

2021. febr. 5. 20:14
 18/20 anonim ***** válasza:

(veszettséget terjesztenek!!:)))ezen most jót röhögtem! majd abban leled a halálodat, hogy megcsíp egy veszett cinke, nem? az üvegházakat is be fogják tiltani a káros üvegházhatás miatt, igaz?)

Leszarom, hogy mit gondoltok rólam. Azt hiszed, számít az valamit? Viszont szomorú tény, hogy az egyedüli kártékony élőlény a földön (a tápláléklánc tetején, tehát nem pusztítja semmi, mint pl.a hernyót), mégis kimondja egyes állatfajokra, hogy kártékonyak, vagy betegséget terjesztenek. Emiatt írtja őket gondolkodás nélkül.

10 éven keresztül mentettem madarakat, sosem volt semmi bajom. De ha az 1-es villamoson utazom, valószínüleg nem úszom meg valami kósza influenza nélkül.

A madarak fertőzőképessége, az emiatt történt halálesetek száma elenyésző. Mégis írtják őket, étlen-szomjan halnak kínhalált hálókban, lövik őket szórakozásból.

Ha egy icipici értelem pislákolna a fejedben, akkor talán nem kéne harmadszor is elmagyarázzam, de megteszem, aztán kiszállok, mert látom, hogy kikkel állok szemben.

Szóval gyerekek, ki ismeri a meséket a galambokról? Az ember háziasította őket, mint annak idején a kutyát. Például a világháborúkban is használták őket, üzenetek küldésére (pici papírfecnire írtak, és rákötözték a galambok lábacskájára, akik aztán átrepültek vele a címzetthez-hogyan idomították őket? az egy másik történet). Remélem még tudsz követni. A múlt század elején tehát nagy divat volt, sőt azelőtt és később is, meg is ették őket, főleg a szegényebbek. Viszont mikor már megjelent a telefon, modernebb eszközök, felgyorsult a levelek útja, nem volt szükség többet a galambokra, kiment a divatból a postagalambtartás, az emberek elengedték, vagyis kidobták őket. Nagyrészt ezeknek a leszármazottjai szarnak rá a drága kocsid fényezésére. Tehát a galamb valaha fontos szerepet töltött be (tudod, mint a Trónok harcában a hollók) az ember életében.

Azért nem nevezném őket patkányoknak, mert a patkány sosem volt:

- az ember kedvelt háziállata

-kiállításokra hordott, nagy becsben tartott díszállat

-élelem

-háborúban fontos üzenetek hordozója;

-a béke szimbóluma;

-esküvőkön sem szoktak patkányokat elengedni, hanem galambokat;

-ha esetleg valamelyikőtök hallott a Bibliáról, Istenről, akkor például azt is hozzá lehet tenni a meséhez, hogy Isten egy galamb képépben jelent meg a Biblia szerint;

Ezért nem tartom jogosnak a galambokat szárnyas patkányoknak nevezni, egy kalap alá venni a két fajt.

Jó éjszakát gyerekek, szépeket álmodjatok!

2021. febr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

5# 7# 10# 12# 14# 15# 18# voltam. Több időmet nem pazarlom rátok, nem is értem, hogy mi ütött belém, arra fordítom az időmet, hogy egy szellemileg kevésbé érett kisiskolás szintjén lévő embereknek magyarázzak hosszú mondatokon át.

Nyugodtan küldözgethettek ide-oda, elmondhattok miegymásnak, nem fogom megnézni.

2021. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hát ha valaki tud valamit akkor az aztán tudja!
2021. febr. 6. 19:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!