Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért kapar a nagy sándor...

Miért kapar a nagy sándor papagáj?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy nagy sándor papagájom (tojó) pár éve, de mostanában elég érdekesen viselkedik. Rendszeresen kotorja kifelé a homokot a ketrecéből és nem tudom, mi lehet az oka. Konkrétan azt csinálja, hogy lemegy a ketrec aljába, a csőrét leteszi a homokba, homlokkal betámaszkodik a ketrec sarkába, röhög kb fél percig (igen, tud röhögni, megtanulta), utána meg ahogyan csak bírja, a lábával hátrafelé kaparja ki a homokot, de úgy, hogy a szoba másik feléből is azt söprögetem... El nem tudom képzelni, mi lehet az oka! Valaki találkozott már ilyennel, esetleg tudja, miért csinálja ezt?

Még annyi, hogy mindig tiszta a ketrec, rendszeresen kap friss homokot, kajája folyamatosan van és változatos (kap magokat, friss gyümölcsöt, zöldséget, stb stb stb). Semmilyen más furcsasága nincs, nem letargikus, nem gubbaszt, egészséges, élénk színű a tollazata, széklete normális.

Ösztönös lehet ez, vagy csak trollkodik velem??.....



2021. febr. 5. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Kukorékoljon?
2021. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amúgy a foglalkozás hiánya szerintem, az én nimfám meg visítozik, oda kell menni benyúlni a ketrecbe és hátbasimogatni, akkor félóráig csend van.


Vagy még talán fürdene, csak nincs miben.

2021. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak troll a szentem :D Ezt a fej nekitámasztós műsort ismerem, habár kaparás nem volt utána. De bőven vannak annyira okosak, hogy ha rájött hogy ez téged zavar, csakazértis csinálja.


Nekem kis sándorjaim voltak, az egyik megtanult egy rohadt magas sípoló hangot. Majd rájött, hogy ha az egyik mélyebb fém etetőtálba behajtja a fejét és ott sípol, az még hangosabb és idegesítőbb. Azzal játszott, hogy egy sípolás kint, egy sípolás bent. Zseniális volt:D

2021. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínű párra van szüksége.

Unatkozhat, érdemes figyelni magában nem kezd-e kárt tenni.

Mekkora a kalitka? Sokat van kint?

2021. febr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a kalitka? Ki szoktad engedni repkedni? Játékai vannak? Nem kötődik valamihez túlságosan? Lehet unalom, lehet fészekrakási ösztön (hím nélkül is tojnak), illetve lehet viselkedésbeli probléma, kezdődő depresszió. Mindenképp kell mellé egy fajtárs, egyedül nem tarthatók.
2021. febr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Belekattant a magányba. Minden egyedül tartott madárnak lesz vmi heppje általában.
2021. febr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

Folyamatosan foglalkozunk vele és játékai is vannak. Azt tudom, hogy hím nélkül is szokott tojni, már 3 tojó időszakon is túl van, de szerencsére nagyon jól viseli. Amúgy depresszió szerintem nem jön szóba, nagyon tündéri és nincs semmilyen önkárosító dolga, makk egészséges meg folyamatosan szeretgeti mindenki (kéri a simogatást, olyankor ha épp nem tudjuk röptetni, akkor benyúlunk és simogatjuk, azt imádja, tartja a kis fejét). Kedves hármas! Akkor valószínűleg poénból csinálja :D Mert amúgy utána is röhög és figyeli, hogy látjuk-e. Amikor meg "rászólok", hogy "Hát te mit csinálsz??!" akkor meg nyomja az ártatlant és kotorászik a tálkájában, mintha nem történt volna semmi

2021. febr. 6. 17:25
 8/8 anonim válasza:
Én szerintem csak poénkodik. Amikor eltanulta a nevetést akkor (mivel okos madarak) megjegyezte hogy egy ember akkor nevet ha jó kedve van, ezért csinálja, meg egy kis figyelmet is szeretne szerintem, avagy rosszalkodik…. Amugy nagyon aranyos el tudom kepzelni :))
2022. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!