Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miket beszéljek a papagájaimho...

Miket beszéljek a papagájaimhoz? Ma jöttek meg és csak ülnek a ketrecben csendben. Remélem később feloldódnak. Miket meséljek nekik? Kommentáljam amiket csinálok? Ti hogy beszéltek hozzájuk? És miket? Ők az első madaraim.

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan bármit mondhatsz. A lényeg, hogy szokják a hangodat. De ne vidd túlzásba az első napokban, hadd oldódjanak fel egy kicsit.
2021. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 October15 ***** válasza:
100%
Olvasd fel nekik a 9. alaptörvény módosítást. :D Amúgy majd ha megszokták a helyet, hangokat stb akkor lényegesen kevésbé lesznek csendesek szóval addig örülj amíg tart. Unokatesómnak volt papagája, nekem nem lesz maradjunk annyiban. :D
2021. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ha néha néha beszélek hozzájuk az jó nem? Többen is mondták h nem kell állandóan lefoglalni őket a hangommal. Remélem fel fognak oldódni. :(
2021. febr. 20. 12:20
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Felfognak, persze, nem kell aggódni. :) Pár nap és aktívabbak lesznek. Most még minden új nekik, azért vannak megszeppenve.
2021. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi. :))
2021. febr. 20. 12:46
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kb.2-3 hónap, mire otthon érzik magukat. Most hagyj nekik időt, teret. A feloldódás is lehet vagy 2 hét, addig kiengedni sem szabad őket.

Kevés stressz érje őket, legyenek szemmagasság fölött.

2021. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Láttam olyan videót amiben azt mondják hogy a bezártság csak felerősíti a félelem érzetüket, és hogy az első naptól kezdve kell próbálgatni a kézhez szoktatás lépéseit. Mindenhol mást írnak,és nem tudom eldönteni hogy melyik a helyes út.

Illetve azt sajnos nem tudom megoldani hogy szemmagasság felett legyenek, mert nincsenek olyan bútoraink,amik ezt lehetővé tennék.

2021. febr. 20. 20:35
 8/16 A kérdező kommentje:

Illetve ma már az egyik zenére elkezdtek csiripelni is, és délután figyelték a mozgásomat pl ahogy kimegyek az ajtón, vagy ha bejöttem hátranéztek rám.

Próbáltam őket etetni, de nem fogadták el.

Estefelé pedig még tudtam őket óvatosan simogatni, engedték.

Mikor tudom ha egy papagáj fáradt? Mert egy ideje már csak álltak egyhelyben, és meredtek magug elé szinte mozdulatlanul. Annak tudtam be ezt higy fáradtak, ezért már letakartam őket 8kor.


Kérnék néhány tippet hogy hogy induljak el a bizalmas kapcsolatteremtő úton. Ételt nem fogad el, lehet hogy ez is betudható annak hogy első napjuk van itt. Mivel mással tudnék kezdeni?

2021. febr. 20. 20:38
 9/16 A kérdező kommentje:
Meg tudtam simogatni*
2021. febr. 20. 20:39
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha most kiengeded őket, nekirepülnek mindennek és megsérülnek, betörik a fejük, eltörik a lábuk, szárnyuk. Nem viccből kell őket az elején bezárva tartani. Addig gondoskodj arról, hogy a szoba madárbiztos legyen, mert mindent megrágnak (fal, vezeték, bútorok, könyvek stb). Ne nyúlj be a kalitkába! Még azt sem szokták meg, ne terrorizáld őket már az első napon. Ha fáradtak ásítanak, gubbasztósnak tűnnek, de lámpafénynél is bealszanak, ha mégsem tudnak, akkor hangoskodnak. 12 óra alvásra van szükségük, hagyd őket pihenni. És, mint írtam, pár napig ne zargasd őket, várj még a szelidítéssel, mert még alapból stresszesek.
2021. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!