Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vegyek papagájt?

Vegyek papagájt?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a kérdést, mert nem tudom mi várna rám.

Röptető meglenne, és természetesen a nap nagy részét abba töltenék. Az éjszakát a kalitkába. 2 papagájon gondolkodtam, őszintén már ki is néztem őket:) Kb. mennyi, és milyen törődést igényelnének? Mármint nem tudom, csk gondolom hogy a simogatásra nem vágynak, de ha rajtam múlik biztos nem fog az sem elmaradni:) Egy pár jó tanács esetleg? Az nem zavar ha hangosak!


2021. ápr. 7. 15:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Papagájfaj ezer meg egy van, eltérő igényekkel.


Milyen fajt néztél ki? Mekkora a röpde? Mekkora a kalit?

Kézzel nevelt igényli az emberi kapcsolatokat, de a simogatást speciel egyede válogatja.

2021. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
A köles magkeverékeknél ki kell fújni a pelyvát (a mag héját amit, amit maguknak feltörnek). Ez kisebb-nagyobb kosszal jár, amikor felszállnak a pelyva a szélrózsa minden irányába repülnek.
2021. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Ne vegyel. Mi a fenenek akarod oket kalitkaban tartani?!

Fogadj orokbe egy kutyat valamelyik menhelyrol. Tobb oromed lesz benne.

2021. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy lenne-e elég pénzed rá, tudnád e takarítani őket minimum 3 naponta, foglalkoznál e velük. Ha van kérdésed, írhatsz priviben is vagy itt is :D
2021. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Vegyél
2021. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én sajnalom a bezárva tartott állatokat, így ha vennék papagájt, mint mondtam egy nagyobb röptetőben lenne a helyük. Pénzem van rájuk, mindent megadnék nekik. Takarítani 3naponta terveztem én is, ezt olvastam. Köszönöm, majd lehet hogy lesznek kérdéseim:)
2021. ápr. 7. 16:46
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, jöhetnek a kérdések :D
2021. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ilyen körültekintő leszel, akkor jó gazdájuk lesz. Minél nagyobb testű, annál többet él (50-100). Gondold meg jól, hogy 10 év múlva is legyen kedved.
2021. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok:)
2021. ápr. 7. 17:01
 10/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Most én leszek a kötekedő mumus de most láttam ,hogy feltettél egy macskás kérdést miszerint van két macskád (egy 8 és egy 10 hónapos), kinti-benti tartásúak s valszeg’ vemhes a 10 hónapos. Arra akarok kilyukadni ,hogy egyrészt macskával bár nem épp felelősségteljes de eljátszhatod ,hogy “ki akart menni s ezért kiszökött”, de papagájjal már ez nem igazán fog menni. Másrészt jól gondold meg ,hogy kellően el tudod-e szeparálni őket egymástól mert a macska bizony prédaként fog a madarakra tekinteni s ezzel ők is tisztában vannak s ez baromi nagy stressz tud lenni számukra. Mivel ezek lennének az első papagájaid ezért gondolom olyasmik lesznek mint hullámosok vagy nimfák, ezek a gyakori kezdő papagájok, tehát ha lehetősége lesz rá akkor a macsekok simán levadásznak egy dagadtabb veréb méretű madarat.
2021. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!