Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit kéne egy el tévedt galamba...

Sas Zénó kérdése:

Mit kéne egy el tévedt galambal csinálnom?

Figyelt kérdés
Ma kb. 15 perce ki mentem, és a széken volt egy kis galamb fióka. ( Kb 1 hónapos lehet, nem értek hozzá.) Nem nagyon félt, de nem járt, vagy repült. Amikor megpróbáltam bevinni elszállt de kb. 8 méter után elesett. Most bent van a garázsban egy dobozban, nem mozdul, és nem eszik. Ja és még volt egy picit véres toll mellete. Mit kéne vele csinálnom? ( van nem messze egy galambfészek, lehet onnan van )

2021. máj. 20. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általános szabály fiókáknál, hogy ha nem sérült/beteg, és nincs közvetlen veszélyben (macska, forgalmas út) akkor békén kell hagyni.

Most sok madárfaj fiókája elhagyja a fészket anélkül, hogy röpképes lenne. Ez normális és természetes folyamat.

2021. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
hagyd a francba, galambból amúgy is van épp elég
2021. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es, nem a véleményedet kérdeztem...
2021. máj. 20. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megy sehova, adj neki főtt búzát (1-2 percig kell főzni, fiókák számára könnyebben emészthetp, ehető)

Ha nem akar enni, akkor szemenként be kell tenni a csőrébe

Ha esetleg megfogta egy macska és azért sérült, akkor azonnal állatorvoshoz kell vinni, a macska nyálában lévő baktériumok miatt.

Küldj róla képet.

2021. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!