Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ki van akadva anyám, hogy 20...

Ki van akadva anyám, hogy 20 kg szójakeverék megesznek négy nap alatt a 36 db csirkéink. Ez tényleg túl sok és vissza kell fogni belőle?

Figyelt kérdés

Van 14 db egy éves és 22 db 4 hónapos kettős hasznosítású csirkéink. Mostanában én szoktam etetni őket és pár nap alatt elfogyott egy zsákkal.

Mellette adunk nekik zöldet (füvet vagy tyúkhúrt), konyhai maradékból zöldséget, gyümölcsöt. Kapnak napi kb. 3 evőkanálnyi takarmánymeszet is.

A kicsik még nem tojnak, az idősebb tyúkokból napi 8-10 db a tojáshozam.

Az a problémája, hogy nagyon drága a keverék és nincs belőle neki haszna. Elég szépen beleszól a nevelésükbe ahhoz képest, hogy mindent én fizetek, mert ő neki nincsen pénze ellátni őket. (Most gondolom felmerül bennetek a kérdés, hogy miért tartunk csirkét. A csirkék a néhai nagymamámé volt, aki a közelmúltban elhalálozott.)

Lehet, hogy tényleg én etetem túl őket és túl sok a napi 5 kg szójakeverék 36 db csirkének?



2021. júl. 7. 07:02
 1/10 vantel ***** válasza:
100%

Nagymamád is szójakeverékkel etette?

Sajnos az nem jó táplálék nekik.

Sokat meg tudnak enni az számukra ilyen fincsiségből.

2021. júl. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olcsóbban jössz ki ha szemes takarmányt veszel, kukoricát, búzát, napraforgót, zabot esetleg pluszba még takarmány borsót ezeket összekevered (egyébként is így ezzel kéne őket etetni, a szója nem jó takarmány), plusz amiket írtál zöld, konyhai maradék azok jók.
2021. júl. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csirkéket/tyúkokat nem szójával kell etetni!
2021. júl. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a hármashoz. A háztáji csirke pont azért finomabb, mint a bolti, mert nincsenek szójával, meg táppal tömve.
2021. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A nagymamám keverte búzával, kukoricával, (néha árpát is adott nekik) szotyival és multivitaminport is adott hozzá. Kevesebbet adott ő is a szójadarából is, de nem volt jellemző plusz ő is adott friss zöldet és konyhai maradékot.

Az a baj, hogy faluhelyen nincs sok lehetőségünk ilyeneket venni. Egy takarmánybolt van és gabonát nem árusít, csak tápot és ilyen keverékeket.

Most gondolom itt van a gabonának a szezonja, érdemes lenne bevásárolni belőle? Gazdaságosabb?

Még van 3 zsák a szójadarából(ez kb. 10 ezer ft-ra jön ki és kb. 3 hétre elegendő), aztán utána fogok tudni valahonnan gabonát beszerezni. 40 km-re van a legközelebbi mezőgazdasági bolt, akik eladnak gabonát, akkor vegyünk nagyobb mennyiségben belőle?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de még csak 19 vagyok, nem nagyon értek a csirketartáshoz. ^^

2021. júl. 7. 07:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad szójával etetni!
2021. júl. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szójával ne. Szerezzetek búzát, kukoricát.
2021. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg vegyes darát sem árulnak?

Én ilyen szójás keveréket, meg tápot egyáltalán nem adnék nekik.

Helyi gazdákat érdemes megkérdezni. A négy hetesek a kukoricával még nem biztos, hogy boldogulnak, de a búzával, árpával igen.

Na meg a kukoricát le is lehet darálni/daráltatni.

2021. júl. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bolt, a netről kell rendelni. Ha az sem megoldható, akkor ne tarts csirkéket.
2021. júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9: Köszönöm, eszembe se jutott volna az internetes rendelés.

Az alábbiakat rendeltem meg:

- kukoricadara: 10 kg

- búza: 10 kg

- árpa: 10 kg

- takarmányborsó: 5 kg

- napraforgómag: 5 kg

- multivitamin kiegészítő: 1 db

Még van kb. 3 zsák a szójadarából, akkor most keverni fogom a gabonákkal és egy kevés multivitaminnal. Ezekért összesen 7 ezer Ft-ot fogok fizetni. Ez most kb. 1 hónapra elegendő lesz, augusztustól szépen leszoktatjuk őket a szójakeverékről.

Köszönöm a segítségeteket.

2021. júl. 7. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!