Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Talált kismadár?

Talált kismadár?

Figyelt kérdés
Arra mentem ki az udvarra hogy nagy madár hangoskodás van. Egyszer csak a fáról egy madár esett le ami sajnos tiszta vér volt. És utána még egy ami épségben van úgy néz ki. Tollai már vannak neki. Nem tudtam vissza rakni a fészekbe, mert nagyon magasan van. Ezért be hoztam és egy dobozba raktam őt. Fogtam neki bogarakat, eszik szépen, mondja is szinte egész nap. Kérdésem a következő lenne hogy mit adhatok neki még enni? És inni lehet adni neki? (valahol azt olvastam hogy nem). Esetleg jó tanácsok?

2021. aug. 18. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,milyen madár. Faj? Mennyire tollas? Próbál-e repülni? Fotó van róla?

Itatni nem szabad,ha picike. Inkább áztatott,megölt lisztbogar lárva.

2021. aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Repülni még nem igazán próbál, menni ide oda megy szépen és szökni is próbál már. Csatolok képet róla.


[link]

2021. aug. 18. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég picike még,ha jól látom tarka szárnya? Tengelic fiókanak nezem. Esetleg egy közeli madármentőt felhívhatsz,adjanak tanácsot vagy vegyék át. Semmiképp ne itasd, áztatott lárva,de döglötten,mert kirágja a begyét. És ne légylárvát,azt nem szabad.
2021. aug. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg néztem a tengelicnek a fiokáit. Nem hasonlít rá. Inkább rigó vagy veréb fióka lehet. Azokra hasonlít inkább. Sajnos a közelben nincs madármentő.
2021. aug. 18. 17:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg madármentő oldal van a facebookon, ha regisztrálva vagy, akkor érdemes nekik írni, biztosan segítenek, ha mással nem, akkor tanáccsal.
2021. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű rigó fióka. Madármentő ők ki mennek szeritem .
2021. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Madár mentők nem mennek ki sajnos.Múlthónapban felhívtam a Mályi madár mentőket,de mondták,hogy sajnos támogatásából tartják fent magukat és elszállításban nem tudnak segíteni.Szóval beültem a kocsiba és elvittem.
2021. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Élő lisztkukacot vegyél.

NE Csontkukacot NE.

ameddig tát, kéri az ételt, adni kell neki, ő pontosan tudja mennyire van szüksége.

Emellett kaphat kevés főtt tojást, sótlan tehéntúrót, egy kicsi gyümölcs-zöldséget(alma, cseresznye, dinnye, málna, dió, répa, paradicsom, banán).

Kálciumot kell adni neki ezt állatpatikákban kérdezd meg mit tudnak adni.

Az a probléma h tapasztalat nélkül nehéz, kvázi lehetetlen életképes fiókát nevelni. El kellene juttatni madármentőkhöz, egyszerűen annyi mindenre kell figyelni h most le sem tudom írni. Addig is lisztkukacot. Ha sérült akkor pedig főleg szakértő kezekbe kell kerüljön.

2021. aug. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!