Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Talált feketrigóval mik a...

Talált feketrigóval mik a teendők?

Figyelt kérdés

Ma találtam az utcán egy feketerigót,gyanúsan gubbasztott és mikor odamentem sem reppent el,felvettem és megnéztem de szegény ekkorra sem nagyon moccant,úgyhogy felhoztam.


Etetni mivel tudom szegényt? Ha tudom elviszem állatorvoshoz is még ma(ha fogad).


Egyenlőre kapott egy kisebb dobozt egy csendes sarokban,itatni még nem mertem megpróbálni.


Betegségnek külsőleg semmi nyoma, levegőt picit nehezen vesz de nem szipog,nem váladékozik. Annyi,hogy folyamatosan gubbaszt,az ürüléke is normálisnak tűnik,kicsit sok benne a fehér rész.



2021. szept. 27. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Kisálkatboltban tudsz venni lisztkukacot azzal próbáld etetni
2021. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
*kisállatbolt
2021. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Madármentőknek kellene átadni, keress rá, hol van a környéken. Beteg madarat laikusként nehéz életben tartani. (Sajnos tapasztalat. Nálam pont egy feketerigó pusztult el, mert messze lett volna a madármentő, és gondoltam, majd én is elboldogulok vele.)
2021. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Madármentő egyesületeket keress fel, hívj fel többet, ha szükséges. Védett, tehát te nem gondozhatod, elvileg haza sem vihetted volna. A madármentők kezében van esélye életben maradni. Kutyás-macskás állatorvos amúgy sem jó, mert nem értenek a madarakhoz.
2021. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4. Madaras dokihoz vinném de majd felhívom a madármentőket is.
2021. szept. 27. 15:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Felhívtuk a legközelebbi madárkórházat,de ők csak egy számot adtak ami nem veszi fel...szóval továbbra is várom a tippeket,hogy mit tudok tenni szegénnyel. Megpróbálunk majd mégegy madármenhelyet...
2021. szept. 27. 17:09
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Tedd egy nyugodt helyre, lyukacsos dobozba stb. Ne etesd, ha nem veszi el, ne erőszakold. Szárított/élő lisztkukac rendben van. Tehetsz mellé egy bebugyolált melegvizes palackot is, hozzá tud bújni, ha fázik.

Itatni pláne ne itasd, vizet kis kupakban kínálhatsz, de nem valószínű, hogy fog enni-inni.


Főv.-i állatkert

Sukoró

Fióka -Madármentés (Márton László)

Mályi madármentők

Nekem velük van tapasztalatom, de itt egy MME lista:

[link]

2021. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Élő lisztkukac, kis tálban víz, ennél többet pillanatnyilag nem tudsz. Szellőzőnyílásos kartondobozban, nyugalom, kellemes meleg, csend, stresszmentes környezet, békén hagyni.

Itt még van egy térkép ahonnan kikereshetsz számokat:

[link]

2021. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!