Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek is ilyen volt a...

Szerintetek is ilyen volt a Sztyrachoszaurusz?

Figyelt kérdés

Szerintem a fej pajtás színes volt, azzal táncolt a nőstényeknek, a testét pedig tollbunda fedte, ami beleolvadt a környezetbe és suhogó hangot adott ki.

Szerintetek hogy nézett ki a ti kedvenc dinoszauruszaitok igazi tollasként?

Légyszi ne trollkodjatok.



2021. nov. 5. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ennyi tollbundája biztos nem volt, maximum prototollakkal rendelkezett.
2021. nov. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

A ceratopsia szinte egyik tagja sem rendelkezett tollakkal csak a legészakibb vidékeken élők. Ökleléssel udvarolhatott az erősebbé lett a nőstény, de szinte biztos, hogy színes lehetett a garélja.

Mivel az én kedvenc dínó a Loricatosaurus így nem nagyon tudom elképzelni tollakkal (stegosaurideára sem jellemzőek a tollak). Ha viszont megeröltetem magam és nem nézem a tudományt egy elég vicces állatot látok akinek mindíg melege van mert Kína meleg hely. Minden farok suhintását lelassítják a tollak. Így jár az akinek nem tollas alapból a kedvenc dínója.

2021. nov. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon valószínű, hogy kifejletten nem volt vastagon bundás a Ceratopsiák jó része, maximum elszórtan lehetett pár primitív szálra emlékeztető toll a testükön vagy pedig kis területre korlátozódott és speciális funkciót látott el (magamutogatás, érzékelés, test körvonalainak megtörése, esetleg védekezés). Eddig egyetlen igazán jó állapotban megőrződött Ceratopsia lelet ismert, mégpedig a Psittacosaurus nemzetségből egyetlen lelet, és annak az állatnak bizony vannak a farkán primitív tollak, vannak még nagytestű Ceratopsiákról is bőrlenyomatok, de azok olyan kőzetből kerültek elő, amely a tollakat nem képes megőrizni, és nem is teljesek, ha az adott Psittacosaurus leletnek nem találják meg a farkát, nem tudnánk, hogy tollas volt.

Mivel a Theropodáktól rengeteg tollas lelet van, és az Ornitischiáktól is akad pár faj ami jó állapotban megőrződött tollakkal együtt, valamint a Pterosaurusok is rendelkeztek primitív szőrszerű tollakkal, és mivel ennyire szétszórtan volt jelen ezért feltételezhetjük, hogy a toll az Ornithodirák közös ősénél jelent meg, és a teljes csoportban jelen volt, úgy, mint az emlősöknél a szőr (Pl egy denevérnek is van szőre és valamennyi van egy csontpáncélba burkolt tatunak valamint a ceteknek is) nyilván az, hogy melyiknek mennyi és milyen tolla lehetett, az kérdés sok faj esetében (pl emlősöknél az elefántoknak alig van szőre, a közeli rokon gyapjas mamutok viszont vastag bundával rendelkeztek. Az biztos, hogy a fejlett, madárszerű tollak, a Theropodák között jelentek meg, a Pterosaurusoknak egyszerű szálas vagy gyengén elágazó tollai voltak, és az Ornitischiák tollai is ilyesmik voltak a leletek szerint. Az is lehet, hogy egyes fajok elvesztették, vagy csak a fiókáik rendelkeztek bundával, hogy az védje őket a hidegtől.


A konvergens evolúció esélye is fent állhat ám ez sokkalta kevésbé valószínű, mint az, hogy minden csoport tollai közös eredetűek, mert nagyon gyorsan váltak szét, alig pár millió év alatt, és ezek a tollak strukturálisan is igen hasonlóak, végig lehet követni rajtuk a tollak fejlődését egészen a mai madarak tollazatáig.


#2 what???

2021. nov. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

3

Nem is a kérdésre válaszoltál. Menj vissza az űrlényekhez és 2 legalább mindkét kérdésre válaszolt.

2021. nov. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Nekem a megalodon és a dunkleoszteus a kedvenc dínóim. Szerintem lehet, hogy tollasak voltak, mert a pingvinek is azok.
2021. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

Ezek nem dínók hanem halak. És biztos, hogy nem voltak tollasak. Illetve a pingvin egy madár nem egy tollas hal.

2021. nov. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!