Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik az eddig felfedezett...

Melyik az eddig felfedezett legnagyobb repülő dinoszaurusz a mezozoikumból?

Figyelt kérdés
Próbáltam úgy keresni, hogy a legnagyobb madár, de erre a Gargantuavist dobja ki, ami nem tudott elvileg már repülni. És azt is sejtem, hogy nem minden repülni képes dinoszaurusz volt madár. Viszont ha meg úgy keresem, hogy repülő dinoszaurusz, akkor a pteroszauruszokat dobja ki a google. :(

2021. nov. 16. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Avisaurust mondanám (kb 2 méteres szárnyfesztávolság). Ennél szerintem nemnagyon voltak nagyobbak.
2021. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Az anyósom.Egy hatalmas röpképes őspulyka..
2021. nov. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Én úgy tudom, hogy ami repülni képes volt az már vagy madár, vagy madárelőalak volt, vagy pterosaurus...


Így nekem az Argentavis jut az eszembe mint megoldás, "repülő dinoszauruszról" nem is hallottam. (Mondjuk ez is olyan, hogy minek veszed, számomra pl. a Microraptort... Madárnak? Dinónak? Repülő képes állatnak? )


Remélem segített a válaszom, de ha tudsz segíteni mit értesz repülő dinó alatt én is többet tudok majd.

2021. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk a madarakat, de minden mást is ami dinoszaurusz és tud repülni...vagy ha csalás belefér, akkor siklani.

A Microraptor nem tudom, hogy repült vagy siklott. Az egyiket biztos.

Az Argentavis csak azért nem jó nekem, mert már később élt.

Az Avisaurus az jó példa. Csak kíváncsi voltam, hogy mekkorára nőhettek meg, mert azzal általában minden tele van, hogy milyen nagyra nőttek egyes pteroszauruszok és ritkán mutogatnak mellettük repülő dinoszauruszokat. Pedig már vagy 160 millió éve léteznek kb.

2021. nov. 18. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Madarak és madár elődök nem nőttek nagyra, mivel a Pterosauria-k különböző korú egyedeik töltötték be azokat a ma már madarak által uralt ökológiai fülkéket.

Publikáció erről: [link]

2021. nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Repülő dinoszaurusz nincs. A pterosaurus-ok vannak de rendszertanilag azok nem dinoszaurusz-ok.
2021. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
De vannak ma is repülő dinoszauruszok, a madarak.
2021. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!