Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Véletlenül kitéptem a hullámos...

Véletlenül kitéptem a hullámos papagájom farktollait, lehet valami baja??

Figyelt kérdés
Megfogtam, hogy visszarakjam a kalitkába de elrepült valamiért, nem szokott ilyet csinálni. Nem tudtam elengedni és kb 5 tolla kiesett és most csórónak nincs is farktolla. Lehet valami baja? Mennyi idő mire vissza nő??

2022. jan. 28. 12:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

Adj neki szépiát, gyümölcsöt, zöldséget, heti 1x reszelt főtt friss tojást. Esetleg vegyél olyan magot, amiben vitaminok vannak a tollak szamára.

Én is jártam így, túlte. Fontos, hogy ne vérezzen. Ki fog nőni. Addig bizonytalanabbul repül, nem tud jól kormányozni.

2022. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen, szépiát adott a madárboltban az eladó is amikor az enyémnek kijött a farktolla.
2022. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2022. jan. 28. 18:00
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Védekezési reakció is lehet,hogy ledobja a tollát,ha "elkapja" valami. Van tollváltó vitamin, a korvimin,nekem azt ajánlották tollváltásra a madaramnak(orvos).
2022. febr. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
68%
Ne aggódj, nem lesz semmi baja. Ne hibáztasd magad, mindenki hibázik. A lényeg, hogy a madár jól van. Szerintem se vegyél semmilyen toll cserélés segítő csemegét neki, a hozzáadott cukor miatt. Pár hét és visszanő a tolla.
2022. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!