Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik madár adja ki ezt a...

Melyik madár adja ki ezt a hangot?

Figyelt kérdés
Elnyújtott (madarakhoz képest) középmély "Tyúú"-kat mond 1-2 másodperces szünettel. Keresgéltem a madárhangok között de nem találtam, és azt sem tudom hogy néz ki, csak a jellegzetes "tyúú"-t lehet hallani.
2022. jan. 30. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát nagyon madárszakértő lehet aki ebből kitalálja

én bagolyara tippelek.

ilyesmi?


https://www.youtube.com/watch?v=q5WS90xjzzA

2022. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Elsőkörben betippelném a feketerigót, mert egyrész gyakori madár, másrészt ő szökött ilyen félhalkan, szünetekkel "fütyülni", el tudom képzelni, hogy ezt valaki "tyúú"-nak írja le. Rengeteg féle énekük van, de ilyenkor ez sem ritka.


Csak ülnek és megy a halk, elnyújtott füttyögés.

2022. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Itt vannak különböző madárhangok, hátha találsz köztük hasonlót.


https://www.youtube.com/watch?v=uDP-DIPqBf8

2022. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én tudom, melyik madárra gondolsz, sokszor hallom az erdőn.

Nem feketerigó, és nem is bagoly, de ha esetleg rájössz, írd már le ide is, kérlek, mert én is szeretném tudni...

Nem sikerült esetleg felvenned a hangját? Nekem sajnos nem... pedig azzal már könnyebben el lehetne indulni.

2022. jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es sajnos nem tudom fölvenni mert túl messze mondja a magáét ahhoz, hogy az én kis béna telefonom mikrofonjával föl lehessen venni.

De jó látni hogy ennyi ornitológus van a gyakorikérdéseken hogy betippelnek egy feketerigót ami clearly nem mondja azt hogy tyúú, meg a baglyok sem adnak ki ilyen hangot.

Amint azt a kérdésben is írtam utánanéztem és ha megtaláltam volna az olyan alapvető madaraknál mint a rigók, akkor ki sem írtam volna a kérdést kedves 2-es.

2022. jan. 30. 15:12
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Sajnálom kedves kérdező, számomra a "tyúú" tökéletesen beillett arra, amit én a kérdésed alapján elképzeltem és leírtam, ami valljuk be elég tág mindenféle további információ nélkül. És sokszor elég egyszerű a válasz.


Különben ha van MME tagságod, vagy előfizetsz play áruházban az ő madárhatározójukra, ott minden madárhoz van hangfelvétel. Elég lassú módszer, de ott tudod szűkíteni a keresést (pl élőhely alapján) lehet azzal előbb válaszra találsz.


UI.: Nem vagyok ornitológus, de még önjelölt sem :(

2022. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2022. febr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves hetes,


Végighallgattam, de nem volt benne az a madár, amire én gondolok, és amire szerintem a kérdező gondolt (4-es voltam).

2022. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Talán széncinege:

[link]


Imádom a hangját. Valamikor én is rengeteget kerestem utána. Már nem is tudom hogy taltam meg.

Ha érdekel a BirdNET az jó alkalmazás ami feliesmeri a madar hangokat. Nekem már elég gyenge hangon is felismert madarat.

2022. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A széncinke nem azt mondja, hogy tyúú, hanem azt, hogy nyitnikék. :)
2022. febr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!