Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hová tűntek a madarak ?...

Hová tűntek a madarak ? Nálunk csak varjak vannak, de a kisebb madarak eltűntek.

Figyelt kérdés
2022. febr. 3. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki eteti oket, akkor odaszoknak, ahol folyamatosan kapnak kajat. Nalunk itt vannak az allando vendegek, cinegek, verebek, valami pici feher feju madar, harkaly is lakik az egyik fan. Eteted oket? Lehet valamelyik szomszed igen, es inkabb oda jarnak.
2022. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Elvitte a cica őket.


és ezt nem viccnek szántam

2022. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A barátnőm kertes házban lakik vidéken és nincs egy madár sem, pedig Ő etette volna őket. Most is ki van rakva étel nekik, de nincs egy sem ! Volt egy olyan hír, miszerint eltűnt Európából 2,5 millió madár.
2022. febr. 3. 11:55
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk vannak, cinkék, verebek, rigók, néha harkály, szarka.

A szomszédod mikor kezdte az etetést? Ha most eszébe jutott január közepén-végén hogy etessen, akkor nem is nagyon fognak már menni a madarak. Én október közepe-végén már kiraktam nekik az eleséget hogy ide szokjanak és 1 hét alatt megesznek fél kiló szotyit, kb 25 gramm olajos magvat és 6 cinkegolyót, mert annyian jönnek.

Következő kérdés, mivel akarja etetni? Nagyon nem mindegy az sem! Ami pedig még nagyon fontos: Ha egyszer elkezdi az etetést, akkor tavaszig nem szabad abbahagyni! Még így sem, hogy a szomszédod szerint nem járnak oda. Lehet hogy jár 1-2 és annak fontos, hogy az az élelem ott legyen.

2022. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
*250 gramm
2022. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
76%
Én egy vidéki városban élek, lakótelepen, itt van az erdő karnyújtásnyira, úgyhogy itt mindig rengeteg állat van, madarak is. Nálunk pont az a probléma, hogy még a gázkonvektor külső szellőzőnyílásába (nem tudom mi a pontos neve annak) is belefészkelnek. Akartam etetni a madarakat, de hiába raktam ki golyókat, másnapra ellopta őket valaki. Azóta is érdekelne, hogy kinek és mire kellett...
2022. febr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűntek el. Mi október vége óta rendszeresen etetjük őket és nagyon sokan jönnek. Széncinege, kék cinege, fenyves cinege, őszapó, rigó, tengelic, vörösbegy, ökörszem és házi veréb az állandó vendégeink. A gyerekeink imádják nézni őket. Vegyes magvakkal és cinkegolyókkal csalogattuk ide őket, vizet is minden nap kapnak. Tavaszig vendégeljük őket. :)
2022. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
Az 5g elűzi őket.
2022. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még nem tudják pontosan. "Paraziták, urbanizáció, szúnyogirtás, szmog a lehetséges okok között" – Telex:



[link]


Amúgy erre úgy találtam rá, hogy rákerestem ezekre a szavakra: veréb kihalás

2022. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2022. febr. 7. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!