Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájaim félnek tőlem,...

A papagájaim félnek tőlem, mit tegyek? A helyzet az az hogy kaptam kb 4 héttel ezelőtt egy hím és egy tojó hullámos papagájt. Megpróbáltam mindent amit találtam a neten arra a kérdésre hogy hogy kell őket kézhez szoktatni, de eddig nem sikerült.

Figyelt kérdés
Nem azzal van a baj hogy elmegyek mellettük és félnek hanem már eleve ha benyújtom nekik a fürtös kölest, akkor megőrülnek és elkezdenek röpködni. Ja és amúgy a másik probléma, hogy a kedves tojó bántja a hímet... Ha a hím merészel lemenni a kalitka aljára enni akkor utánamegy és elzavarja. Etetném a hímet kézből de a fent említett okok miatt nem lehet. Szerintetek mit csináljak?

2022. febr. 11. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mekkora helyen vannak?
2022. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a kalitka? Ki szoktad engedni őket?
2022. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekem is két hullámos papagájom van, egy tanácsot adnék (lehet csak az én rigolyám) : nem engedem őket a kalitka alján enni, mert oda megy a kaki is. Egyébként nekem is nagyon félősek még, de esznek a kezemből. Néha meg is tudom őket simogatni. Türelem kell hozzájuk, mert ők alapból prédák a természetben, emiatt ijedősek.
2022. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs túl nagy helyük, nem konkrétan a kalitka legaljáról esznek csak nincs annyira magasan az etetőjük mint ahol szoktak ülni. Kiengedni őket nem szoktam mivel félek ha még nincsenek kézhez szoktatva akkor nem jönnének vissza a ketrecükbe és hajkurászni meg nem akarom (és elvileg nem is szabad őket, legalábbis ezt olvastam a neten hogy akkor ha kergeted őket akkor elveszted a bizalmukat) a lakáson keresztül.
2022. febr. 11. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg is van a gond. A kis hely feszültté teszi őket és le sem tudják vezetni a feszkót, mert nem engeded ki őket repülni. A minimum kalitka méret 1 méter hosszú. Hosszúságra legyen nagyobb, ne magasságra. Mindennapos reptetésre van szükségük. A kiengedéshez nem kell megvárni, amíg szelidek lesznek. Hajkurászni tilos, de nem is kell, nem hülyék, ha éhesek, akkor maguktól vissza fognak menni a helyükre, max türelem kell hozzá. Ami még fontos, hogy szelidíteni kint kell. A kalitka jelenti jelenleg az egyetlen biztonságos helyet számukra, épp ezért, ha benyúlkálsz, ráadásul pici helyük van, csak rontassz a helyzeten a szelidítést illetően.
2022. febr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ohh... Értem :/ Rendben akkor ezen megpróbálok változtatni, de mindenesetre szerzek egy nagyobb kalitkát.
2022. febr. 11. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:

A kalitka legyen minimum szemmagasságban, másképp folyamatosan stresszelve érzik magukat, és az egyik oldala ha lehet, legyen zárt felület (fal, olyan anyag, ami nem káros számukra, ha megrágják).

https://www.youtube.com/watch?v=oJsPBQvz5gk

2022. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az olvasottak alapján a kalitka lesz a gond.

Szerintem vegyél egy nagyobb kalitkát nekik. Így talán a tojó nem bántja majd a hímet. Nekik nagy helyre van szükségük. Plusz a nagy hely sem elég valahogy kéne őket repteti. Az első reptetések mindig bajosak, viszont muszáj lesz valahogy levezetniük a feszültséget, hisz számukra elég nagy változás következett be.

Ezek után próbáld meg kézhez szoktatni. Azt ugye már tudod, hogy hogyan kell. Leírom lépésekben a folyamatot.

1. Vegyél egy nagy ketrecet.

2. Próbáld meg elérni hogy a kezedből egyenek és, hogy a kezeden legyenek.

3. Ezek után könnyen kiveheted őket és reptetheted.

Ha minden igaz így jobb lesz. Viszont legyél nagyon türelmes. Remélem sikerülni fog. Sok boldogságot a papagájokkal. :)

(Bocsi, ha kicsit összeszedetlen voltam.)

2022. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. febr. 13. 18:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!