Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak látnak olyan színeke...

A madarak látnak olyan színeket amikről nekünk nincs érzékelésünk?

Figyelt kérdés
nem akarom visszakeresni de egy külföldi videóban láttam amiben arról beszélnek hogy a madarak színérzékelése mennyivel sokrétűbb az embernél, látják az ultraibolyát stb. és volt egy skála amiben az általunk nem látható színsprektumot érzékelik, szóval lehetnek olyan színek amikre nincsenek emberi megnevezések, ezt hogy kell elképzelni? és igaz? egy olyan átmenet két szín közt amit a kettővel jellemeznénk? milyen lenne látni?
2022. márc. 12. 01:49
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Igen a legtöbb madárnak szebb a szivárvány mint nekünk. Emberek kőzt is van aki képes 4 szint megkülömböztetni de nagyon ritka. Amugy ezt elég könnyű elképzelni, csak simán elkel képzelned hogy bizonyos szineket nem látsz többé.
2022. márc. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, feltételezhetően "több" színt látnak. Vicces az egészben, hogy ezt mi el se tudjuk képzelni, hiszen nem vagy képes olyan színt elképzelni, amit nem vagy képes érzékelni.


Egészen másképp láthatják egymást is, hiszen a legtöbb papagájnak van olyan mintázata, ami csak UV alatt látszik.


Amiben még eltér a látásuk, hogy ők nem pontra, hanem egy területre képesek fókuszálni, ezért tudják például nagy magasságokból kiszűrni az apró rágcsálókat.

2022. márc. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ultrán is látnak, infrán nem tudom. De a tollazatuk is teljesen másképp néz ki, mint ahogy mi látjuk őket. Olyan színeik is vannak amiket mi nem érzékelünk.
2022. márc. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
66%
Igaza van az első vàlaszolónak
2022. márc. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak tyúkjaim és azt tudom hogy látnak más színeket is mint az emberek de néhány színt nem látnak
2022. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!