Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van így értelme papagájokat...

Van így értelme papagájokat tartani?(bőv. lent.)

Figyelt kérdés

Szeretnék 2 papagajt tartani, énekest vagy hullamost, viszont nem szeretném őket szeliditeni és fogdosni.

Kapnának mindent ami nekik való, magkeverek, vitaminok zöldségek és gyümölcsök stb..

Naponta ki tudnám őket engedni repkedni is.



2022. ápr. 9. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Akkor mi a az indíttatás? Jó persze nem egy kutya. De csak előjön az ösztön kicsit megsimogatni stb.

Vegyél plüsspapagájt.

2022. ápr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem rosszindulat, de neked pinty kell. Ők nem igénylik a fogdosást
2022. ápr. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Kezdőként hullámost vagy nimfát ajánlott tartani, az énekes amúgy sem igazán benti tartásos. Meg lehetne oldani, de ennek van hátulütője is. Pl ha bármi baj van, nem tudsz segíteni nekik. Pl beesik a szekrény mögé, vagy betegség esetén nem tudod megfogni, hogy orvoshoz vidd.
2022. ápr. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem van ertelme. Nekem is vannak hullámosaim, én se szelídítettem meg őket. De nagyon szeretem nezni őket, hogyan viselkednek egymassal, meg hallgatni a csivitelesuket.
2022. ápr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha szeretnéd tarthatod úgy őket. De a kiengedés utáni becsalás nehezebb lesz így.
2022. ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem magával a madarak megfogásával lenne gondom, egyszerűen csak gyönyörködni szeretnék bennük, nem pedig tanítgatni őket.

Köszönöm a válaszokat.

2022. ápr. 10. 19:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha gyönyörködni akarsz bennük, papagájok helyett szerintem gondolkozz kistestű díszmadárban. Kalitkamadarak, nem kell és nem is ajánlott kiengedni őket. Nagyobb röpdében, akár kolóniában is tarthatod őket. Kanári, pinty (zebra, rizs, afrikai ezüstcsőrű, japán sirályka, gyémánt, káka), rácsos szárnyú asztrild, ékfarkú amandina, gould amandina, tűzcsíz.
2022. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Hullámos papagájra szeret gondoltam mert aránylag olcsó a tartásuk és viszonylag igénytelen madarak
2022. ápr. 12. 09:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Hullámost tanítgatni nem nagyon lehet amúgy sem semmire, max szelidíteni lehet, hogy ujjra lépjen, meg lehessen simizni. Ha te nem is akarsz ilyen szinten kapcsolatot ápolni velük, attól ők még kereshetik a társaságod. Vagy kifoghatsz vadabb madarakat, akik viszont rettegni fognak, ha a szobában megmozdulsz. Nyilván nem szobatiszták, úgyhogy ezért is gondold át.
2022. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Voltak anno zebrapityeim azok is vádak voltak de egy idő után nem menekültek ha takarítottam őket vagy kaját kaptak.
2022. ápr. 12. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!