Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Evés, ivás után a papagáj...

Evés, ivás után a papagáj miért dörzsöli az ülőrúdhoz a csőrét vagy orrát?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyiket dörzsöli, de mindig ezt csinálja.
2022. máj. 9. 05:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nagyon vizköves a viz. Mit tudunk tenni?
2022. máj. 9. 12:23
 12/16 anonim ***** válasza:
Szénsavmentes ásványvízzel kell itatni, ha a csapvíz a gond. Viszont más oka is lehet, mint írtam. Párásíts is egy kicsit, vagy fürdesd meg, spiccelgesd langyos vízzel. Ha pár napon belül nem tűnik el, vagy rosszabb lesz, akkor bakteriális fertőzés vagy atka, amivel ajánlott (egzós) állatorvoshoz fordulni.
2022. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Mentesviztől nem lesz bajuk? A benne lévő ásványi anyagok és adalékok miatt?

Ha eltűnik akkor mi lehetett a gond?

2022. máj. 9. 14:32
 14/16 anonim ***** válasza:
Mentes víz nyugodtan adható, nem lesz semmi bajuk tőle. Én is azzal itatok, itt is rossz a vízminőség. Ha eltűnik, akkor a vízkő, klór kiszárította a viaszhártyát, vagy lerakódást okozott.
2022. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ma reggelre eltünt, de még mentesvizet nem adtam nekik. Nem tudjuk mi lehetett az, de nagyon örülünk, hogy minden rendben van vele.
2022. máj. 10. 20:56
 16/16 anonim ***** válasza:
Örülök neki. 🙂 A csapvíz minősége, klórtartalma ingadozó, így lehet, hogy a vízcsere megoldotta, lemosta róla. Azért figyelgesd és lehetőleg ásványvízzel itass, hogy ne szárítsa ki a viaszhártyát mégjobban a csapvíz.
2022. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!