Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom 7 éve...

A hullámos papagájom 7 éve van nálam és egy hete nem túl sok az életkedve vajontényleg beteg lehet?

Figyelt kérdés

Gyomormenéssel kezdődőtt Széntablettával kezeltük de Pár napja semmi ürülék semmi életkedve alig mozog és mintha meglenne dagadva.

Valaki tudna segíteni mit adjak neki vagy mi lehet a baj?



2022. aug. 12. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz
2022. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Egy hete szenved, és még az is csak most jut eszedbe, hogy legalább itt megkérdezd, mi lehet vele? :( Szegény jószág. Vidd állatorvoshoz minél előbb.
2022. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gubbaszt nagyon? Akkor valószínűleg el fog pusztulni. A madaraknál a végelgyengülés általában mindig valamilyen emésztőrendszerbeli bajjal kezdődik. 7 év az nagyon szép életkor egy hullámos papagájtól.
2022. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gubbaszt de lehet a párja miatt előtte pusztult el és egy állatorvos kezelte el amúgy meg most is élhetne.

1-2 napja gubbaszt nem hetek óta

2022. aug. 12. 18:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen beteg, vagy baja van! Ha jól értem, nemrég pusztult el a párja. Neki mi baja volt? Lehet, hogy beszedtek valami vírusos, vagy bakteriális fertőzést. Mindenképp (egzós) orvoshoz kell vinned, különben ő is el fog pusztulni.
2022. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az állatorvos miatt pusztult el egy sima csőr vágás miatt vittem el mert annyira durván elnőtt a csorkopatato mellett is 2-3 nap után már semmit nem evett és a csőre le volt válva nem is tudom elmagyarázni
2022. aug. 13. 11:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Normál esetben nem kell vágni a csőrüket, ha a gazdi gondoskodik róla, hogy legyen mit rágnia. Ezért nem az állatorvost kell hibáztatni, te vagy a gazdája, te hibáztál,hogy túlnőtt a csőre. Az meg alapból elég béna kifogás, hogy ezért nem viszed el orvoshoz!
2022. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én hullámos papagájomnak is vágták egyszer az elnőtt csőrét (utána már volt megfelelő csőrkoptatója és többé nem kellet vágni), de nem lett semmi baja. Pár óráig kissé bénázott az evéssel, utána minden rendben volt. Ha úgy vágják, hogy egyáltalán nem tud enni utána és leválik a csőre, az igenis az állatorvos hibája.
2022. aug. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!